Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Xiaomi. Toto slovo pozná snáď každý nadšenec mobilných technológií. Je to rýchlo rastúca čínska spoločnosť, ktorá je dnes vo svete už známa. Popularitu tejto mladej spoločnosti dokazuje aj fakt, že v minulom roku predali až 60 miliónov svojich zariadení, čím tromfli mnohé známe značky. Xiaomi chce rozhodne zahviezdiť aj tento rok a preto hneď na jeho začiatku predstavilo rovno dve nové vlajkové lode – Xiaomi Mi Note a vylepšenú verziu Mi Note Pro.

Xiaomi Mi Note si môžete zakúpiť v e-shope iBuygou.com za 257 €

Nám sa ako prvému portálu na Slovensku venujúcemu sa smartfónom podarilo Xiaomi Mi Note získať, a tak Vám prinášame plnohodnotnú recenziu na tento zatiaľ najkrajší smartfón od Xiaomi.

Kľúčové špecifikácie Xiaomi Mi Note:

  • Všeobecné: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, HSDPA 850 / 1900 / 2100 MHz, LTE 1800 / 2600 (Pásma 3, 7, 38, 39, 40, 41)
  • Rozmery a váha: 151.1 x 77.6 x 6.95 mm, 161 g
  • Displej: 5.7″, kapacitná IPS LCD obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 386 ppi, Corning Gorilla Glass 3
  • Čipset: Qualcomm Snapdragon 801
  • CPU: Štvorjadrový, takt 2.5 GHz, Krait 400
  • GPU: Adreno 330
  • RAM: 3 GB
  • OS: Android 4.4.4 (KitKat), MIUI 6
  • Pamäť: 16 GB alebo 64 GB (16 GB verzia – pre používateľa dostupných približne 12,2 GB)
  • Fotoaparát: 13 MPx, Sony IMX214 senzor, svetelnosť f/2.0, dvojitý LED blesk, autofocus, detekcia tváre, HDR, OIS
  • Predný fotoaparát: 4 MPx „UltraPixel“ (1080p nahrávanie videa pri 30fps)
  • Video kamera: 4K (2160p), 1080p video nahrávanie pri 30fps, 720p slow-motion video pri 120fps
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0 s podporou OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack
  • Batéria: 3000 mAh
  • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM, Rýchle nabíjanie (60% za 30 min)

Konštrukcia a dizajn
Špičkové spracovanie, nádherný dizajn

Xiaomi je už dlhšiu dobu kritizované za údajné kopírovanie dizajnu smartfónov od amerického giganta Apple. Táto kritika prišla najmä po predstavení Xiaomi Mi4, ktorý nejaké črty starších iPhonov naozaj má. Xiaomi Mi Note však prichádza s vlastným dizajnom, ktorý sa Xiaomi naozaj vydaril. Mi Note je luxusne vyzerajúci smartfón a tak pôsobí aj v ruke. Jeho konštrukcia je naozaj veľmi pevná, za čo vďačí aj kovovému šasi. Mi Note je z oboch strán tvorený kvalitným a odolným Gorilla Glass 3 sklom. Odolnosť skla na zadnej strane som aj sám nedobrovoľne vyskúšal. Hneď po vybalení som Mi Note položil na môj notebook s tým, že odložím krabičku, no ako som sa otočil, Mi Note bol ihneď na zemi, keďže sa s notebooku zošmykol a padol z výšky asi 1 meter. Našťastie sa potvrdila odolnosť skla a na smartfóne nie je ani škrabanec J A tu narážame na jednu z najväčších nevýhod zadného skla – je poriadne šmykľavé. V ruke smartfón drží dobre, no akonáhle ho položíte na nejaký nerovný povrch, ihneď sa začne kĺzať. Preto odporúčam spolu s Mi Note ihneď zakúpiť aj nejaký ochranný kryt, aspoň na zadnú stranu.

Xiaomi-Mi-Note-8
Okrem toho, že je zadné sklo šmykľavé, prichádza aj s tzv. 3D efektom, čo je vlastne zaoblenie. Aj vďaka tomu sa Mi Note v ruke drží veľmi dobre a práca s ním je pohodlná, aj napriek jeho veľkosti. S podobným efektom prichádza aj predné sklo, no to má 2.5D efekt. Rozdiely medzi zaoblením skiel môžete vidieť na obrázku vyššie. Sklenú konštrukciu dopĺňa ešte elegantný kovový rám okolo celého zariadenia, ktorý taktiež prispieva k pevnosti konštrukcie.

SAM_0285

Celkové rozmery Mi Note sú 155.1 x 77.6 x 6.95 mm a veľkostne je teda takmer zhodný s Galaxy Note 4 od Samsungu. Mi Note sa môže pochváliť veľkým 5.7“ displejom na prednej strane, pod ktorým sa nachádza trojica kapacitných tlačidiel – späť, domov a tlačidlo nedávnych aplikácií. Tlačidlá sú podsvietené a hneď po prvom zapnutí smartfónu som zistili, že tlačidlo späť svieti o dosť jasnejšie ako ostatné dve. Nad displejom tu potom máme predný 4 MPx UltraPixel fotoaparát, slúchadlo, snímač automatickej regulácie jasu a jasnú farebnú notifikačnú diódu.

SAM_0290

Ľavá strana Mi Note obsahuje len šuplík pre micro a nano SIM kartu. Pravá strana je osadená tlačidlami hlasitosti a tlačidlom zapnutia/vypnutia zariadenia. Na hornej strane sa nachádza len 3,5mm audio jack a mikrofón, na spodnej zasa microUSB konektor a hlavný reproduktor.

SAM_0292

Zadná sklenená strana obsahuje 13 MPx fotoaparát a dvojitý LED blesk. Samozrejmosťou je aj logo výrobcu.

Displej

IPS so živými farbami

Xiaomi svoj najnovší Mi Note vybavilo rozmerným, 5.7-palcovým IPS displejom, ktorý je chránený sklom Gorilla Glass 3 so spomínaným 2.5D efektom. Hrany displeja sú tak pekne zaoblené a pri vysúvaní bočného menu, napríklad v Gmail aplikácii, vás tak displej nereže do prsta. Rozlíšenie displeja činí 1920 x 1080 pixelov a hustota pixelov má 386 ppi. Displej je teda ostrý, čo oceníte najmä pri čítaní dlhších článkov alebo kníh. Perfektné je aj zobrazenie farieb displeja, ktoré sú o niečo živšie ako sme pri IPS displejoch zvyknutí, no všetko na displeji vyzerá naozaj výborne.

Xiaomi Mi Note
Pozorovacie uhly sú taktiež výborné, rovnako ako viditeľnosť displeja na priamom slnku. V noci zasa poteší minimálna svietivosť displeja, takže vám zbytočne neblyští do očí. Pokiaľ sa Vám nebude páčiť kontrast a teplota farieb, Xiaomi vám umožňuje tieto hodnoty zmeniť v nastaveniach.

SAM_0280
Ľudí, ktorí radi po večeroch čítajú elektronické knihy alebo len surfujú po internete zasa poteší funkcia, ktorú Xiaomi nazvalo „Čítací režim“. V nastaveniach môžete zvoliť, ktoré aplikácie sa majú prepnúť do tohto režimu. Čítací režim pri dlhodobom čítaní potlačí modrú farbu, ktorú displej vyžaruje. O tejto farbe je známe, že narúša pokojný spánok. Ak po odložení smartfónu večer nemôžete zaspať, na vine môže byť práve toto. Známa aplikácia na potlačenie modrej farby je tiež Twilight.

Screenshot_2015-02-19-15-04-19Výkon a pamäť
Výkonu má na rozdávanie

Srdcom najnovšej vlajkovej lode od Xiaomi, Mi Note, je „starší“ štvorjadrový procesor Qualcomm Snadpragon 801, ktorý ale stále poskytuje dostatok výkonu aj pre tie najnáročnejšie hry. Procesor beží na taktovacej frekvencii 2.5 GHz, zatiaľ čo pri graficky náročných hrách a aplikáciách mu dopomáha grafický čip Adreno 330. Ten bez menších problémov zvládne aj tie najnáročnejšie hry ako napríklad Modern Combat 5, ktorý som si na Mi Note vychutnal aj ja. Pre plynulý multitasking prichádza Mi Note s 3 GB operačnou pamäťou RAM. Túto istú hardvérovú trojicu integruje aj minuloročný Xiaomi Mi4 a keďže tento smartfón vlastním, mohol som ich porovnať. Aj keď je hardvér rovnaký, pri Mi Note som pozoroval o niečo menšie odozvy systému a teda bol rýchlejší. Výkon Mi Note som otestoval aj v benchmark aplikáciách a porovnal s Mi4 a Meizu MX4.

Xiaomi Mi Note Xiaomi Mi4 Meizu MX4
AnTuTu Benchmark 45 482 44 138 50 780
Quadrant Standard 24 125 22 147 17 184
3D Mark (Ice Storm) 20 259 19 963 16 044
Geekbench 3 987 / 2900 964 / 2933 1137 / 3640

Mnou testovaná verzia Mi Note disponovala 16 GB vnútornou pamäťou, pričom na trhu je ešte dostupná verzia so 64 GB pamäťou. Z týchto 16 GB je používateľovi k dispozícii 12,2 GB, čo niekomu môže byť málo. Slot pre pamäťové microSD karty by ste tu hľadali márne. Xiaomi však zdarma ponúka vlastné cloudové úložisko MiDrive, ktoré by aspoň čiastočne mohlo vyriešiť problém s nedostatkom pamäte. Ďalším riešením je možnosť pripojenia externého pamäťového média cez microUSB konektor vďaka podpore OTG.

Operačný systém
Staré známe MIUI 6

Xiaomi Mi Note
Čo by to bol za smartfón od Xiaomi, keby nebežal na vlastnej MIUI nadstavbe? Najnovší Mi Note prichádza so zatiaľ najnovšou verziou populárnej nadstavby MIUI 6, ktorá je postavená na Androide 4.4.4 KitKat. Keďže pôvodná MIUI 6 nadstavba obsahuje len 3 jazyky, česko-slovenská komunita MiuiOS.cz sa stará o preklad systému do slovenského a českého jazyka. Vďaka nim tiež na Xiaomi smartfónoch môžeme plnohodnotne využívať služby od Google, vrátane Google Play, ktoré pôvodná ROM neobsahuje.

Po prvom prebudení zariadenia sa zobrazí klasická odomykacia obrazovka, ktorá ponúka priamy prístup k fotoaparátu. Po odomknutí na vás čaká už klasický MIUI launcher bez ponuky aplikácií, teda všetky aplikácie sú rozložené na jednotlivých obrazovkách. Samozrejmosťou je možnosť vytvárania zložiek s aplikáciami, pridávania widgetov na obrazovky či zmena efektu prechodu medzi obrazovkami. Notifikačné centrum v novom MIUI 6 systéme ponúka nový „blur“ efekt a je rozdelené na dve časti – notifikácie na prvej strane a panel rýchlych nastavení s widgetom prehrávača hudby na druhej strane. Usporiadanie prvkov v paneli rýchlych nastavení je možné meniť.

Jednou z najzaujímavejších častí MIUI 6 systému je nepochybne nový systém zobrazovania notifikácií. Zmeškané hovory, ale aj prijaté správy a notifikácie z iných aplikácií sa najprv zobrazia na odomykacej obrazovke. Následným kliknutím na konkrétnu notifikáciu sa môžete prepnúť priamo do aplikácie, z ktorej pochádza. Pokiaľ so smartfónom práve pracujete a príde Vám napríklad SMS správa, zobrazí sa v menšom vyskakovacom okne v hornej časti obrazovky, ktoré obsahuje ikonu aplikácie, krátky náhľad udalosti a prípadne tlačidlo akcie na pravej strane. Podobnú funkciu môžete poznať z iOS od Apple. Po štýle iOS má tiež každá aplikácia v rohu ikony na domácej obrazovke počet notifikácií, ktoré poskytla a ostali neprečítané, resp. nevybavené. Novou funkciou v MIUI 6 a zároveň aj nápadom je to, že keď aplikácia hlási nejaké notifikácie, stačí poklepať na jej ikonu na domácej obrazovke a otvorí sa vyskakovacie okno, v ktorom vidíte všetky správy, ktoré aplikácia do centra notifikácií poslala. Stačí prečítať a ikonka s počtom notifikácií zmizne. Vybavené.

Známou funkciou MIUI systému je tiež možnosť zmeny témy, čím dosiahnete úplnú zmenu vzhľadu celého systému.  Vybrať si tak môžete z tisícok tém, ktoré sú dostupné v aplikácií Témy, čo je v podstate obchod s témami. Nájdete tu platené ale aj témy zdarma a zo stiahnutých tém si tiež môžete vyskladať vlastnú. Stačí si vybrať z každej témy to, čo sa vám páči, a jednoducho kliknúť „aplikovať“. Aj takto môže vyzerať vaše UI po aplikovaní témy:

MIUI 6 obsahuje aj niekoľko užitočných aplikácií, ako napríklad kompas, skener QR/čiarových kódov, záznamník, emailový klient či počasie. K dispozícii je aj tzv. Xiaomi Generátor – aplikácia, ktorá umožňuje dvojkrokové prihlasovanie do svojho Xiaomi účtu a chráni ho tak pri prípadnej strate zariadenia.

Veľkú pozornosť si zaslúži aj šikovná aplikácia Optimalizácia, pomocou ktorej môžete „optimalizovať“ Vaše zariadenie – vymazať nepotrebné dočasné súbory, vyčistiť pamäť RAM, či dokonca skontrolovať svoje zariadenie na prípadné hrozby z internetu – obsahuje totiž aj vstavaný antivírus. Okrem toho, v tejto aplikácii môžete aj povoľovať a zakazovať jednotlivé práva aplikáciám tretích strán. Pokiaľ vám tak prekáža, že aplikácii povoľujete práva hneď pri inštalácii v Obchode Play, prídete si tak na svoje. Každá aplikácia si totiž musí na prístup k perifériám a privátnym informáciám žiadať prístup, a ten môžete jednoducho zakázať. Viber vás tak nemusí otravovať SMS správami, Facebook zasa nenahliadne do vašich kontaktov a Google nemusí vidieť vašu polohu. Vaše súkromie tak máte vo svojich rukách podstatne viac, než na konkurenčných zariadeniach a pritom neprichádzate o možnosť využívať rovnaké aplikácie. Aplikácia tiež umožňuje povoliť aj práva ROOT. Žiadne obštrukcie, blokované bootloadery a komplikácie s rootovaním vášho zariadenia tak u Xiaomi nenájdete. Za zmienku stojí aj vstavaný Prehliadač súborov, ktorý je veľmi jednoduchý na ovládanie, no svoju činnosť plní na 100%. Ponúka dokonca aj možnosť prenosu súborov bezdrôtovo, cez FTP.

Keďže Mi Note prichádza s veľkým displejom, Xiaomi myslelo aj na pohodlné ovládanie jednou rukou. Túto funkciu aktivujete prejdením prsta z kapacitného tlačidla domov smerom doprava alebo doľava, podľa toho, ktorou rukou smartfón ovládate. Všetko na displeji sa tak zmenší. Xiaomi umožňuje aj nastavenie veľkosti tohto zmenšeného okna na tri veľkosti – 3.5“, 4“ a 4.5“.

Xiaomi Mi Note
MIUI 6 je naozaj skvelý systém, ktorý ale bohužiaľ nevyužíva plný potenciál veľkého displeja Mi Note. Privítal by som minimálne funkciu multiwindow, ktorú je radosť používať na veľkých displejoch. Systém je však veľmi rýchly a počas testovania som sa nestretol s nejakým sekaním či padaním aplikácií. Oceňujem aj prepracovaný systém notifikácií a oku lahodiaci vzhľad celého systému.

Výdrž batérie

Výdrž nesklame

Mi Note prichádza so zabudovanou 3000 mAh batériou, čo sa vám vzhľadom na veľkosť displeja môže zdať málo. Xiaomi však pravdepodobne kvôli tenkému telu nemohlo do Mi Note integrovať väčšiu batériu, čo ale vlastne ani nie je problém, pretože výdrž zariadenia je výborná. Pokiaľ telefón využívate čisto na pracovné účely a nehráte náročné hry, bez problémov vydrží celé dva dni. V mojom prípade bola výdrž takmer 3 dni, presne 2 dni aj 22 hodín! Displej bol pritom zapnutý takmer 4 a pol hodiny. Batéria bola ešte nabitá na 32 %. Smartfón som používal prevažne na telefonovanie, surfovanie po internete cez WiFi, chatovanie s priateľmi, vypočul som si aj nejaké skladby a zahral hry.

Pre predĺženie výdrže batérie Xiaomi dodáva rôzne režimy šetrenia batérie. Jednoducho si vyberte, ktoré funkcie sa v ktorom profile majú deaktivovať a profily si buďto načasujte, alebo zmenu nastavte pri určitom % vybitia batérie. Maximalizovať tak svoju výdrž batérie dokážete aj bez inštalovania ďalších nadbytočných aplikácií. V základe je dostupných hneď niekoľko režimov a vytvoriť si môžete aj ten svoj. Napríklad, režim Spánok deaktivuje takmer všetky funkcie vrátane volania, posielania SMS správ, internetu a iné. K dispozícii je tiež funkcia automatického zapnutia alebo vypnutia smartfónu. Stačí nastaviť čas a smartfón sa vám automaticky vypne/zapne. Mi Note podporuje aj rýchle nabíjanie, vďaka ktorému sa jeho batéria dobije o 60% asi za 30 minút.

Fotoaparát

13 MPx vzadu, 4 UltraPixle vpredu

Xiaomi Mi Note prichádza s identickým zadným fotoaparátom ako minuloročný Mi4. Ide teda o Sony IMX214 Exmor RS snímač, ktorý disponuje rozlíšením 13 MPx, clonou F/2.0 a teraz Xiaomi pridalo aj OIS, teda optickú stabilizáciu obrazu, ktorá pomáha najmä pri záberoch v horších svetelných podmienkach. Pomocníkom v tme bude zasa farebný duálny LED blesk.

SAM_0295
Kvalita fotografií je za dobrých svetelných podmienok výborná. So zapadaním Slnka sa zhoršuje aj kvalita fotografií a na rad „nastupuje“ šum. Toto je však pri klasických mobilných fotoaparátoch bežné. Pri automatickom ostrení niekedy zlyhá automatické vyváženie bielej a je potrebné preostrenie. Nie je to ale nič hrozné. Mi Note tiež ako jeden z mála disponuje funkciou Auto HDR, ktorá automaticky použije HDR režim – Normálny alebo Živý. HDR fotografie sú rovnako výborné a farby nie sú preexponované.

HDR vs Originál

Ďalšie HDR fotografie

Makro fotografie

IMG_20150228_145941

Markantné zmeny nastali v prípade predného fotoaparátu. Ten má rozlíšenie 4 MPx a je to v podstate rovnaký „UltraPixel“ fotoaparát, ktorý používa HTC už dva roky ako primárny fotoaparát na svojich vlajkových lodiach. Ak ste milovníkom selfie fotiek, pri Mi Note si teda prídete na svoje, keďže predný fotoaparát vytvára naozaj veľmi kvalitné fotografie. Predný fotoaparát dokáže nahrávať videá vo FullHD kvalite.

Testovacia selfie fotografia :) 

IMG_20150217_144118

Zadný fotoaparát tiež dokáže nahrávať videá v kvalite 4K alebo 1080p pri 30 fps. K dispozícii je aj funkcia nahrávania slow-motion (spomaleného) videa v 720p HD kvalite pri 120 fps. O stabilizáciu obrazu videa sa „stará“ optická stabilizácia obrazu, ktorá by však potrebovala ešte doladiť, keďže obraz sa pri pohybe miestami vlní. Vidím to skôr na softvérovú chybu.

Testovacie video

Čo sa týka aplikácie fotoaparátu, tá ponúka základné funkcie a samozrejme aj efekty. K dispozícii sú rôzne režimy fotenia, ako Panoráma, Manuálny režim, Nočný režim či režim ReFocus, ktorý po odfotografovaní fotografie umožňuje preostriť na iné objekty. Táto funkcia je už dobre známa.

Multimédiá

Perfektný multimediálny zážitok

SAM_0312
Niet pochýb o tom, že Xiaomi Mi Note je multimediálne zariadenie ako sa patrí. Veľký FullHD displej so živými farbami prispieva k perfektnému zážitku zo sledovania filmov, čo umocní naozaj kvalitný a hlasný zvukový výstup z hlavného reproduktora. Veľmi kvalitný je aj zvukový výstup do slúchadiel, ktorému nechýbajú bassy ani výšky. Všetko sa dá potom regulovať cez vstavaný ekvalizér.

SAM_0316
Svoju hudbu si vypočujete prostredníctvom natívneho prehrávača hudby, ktorý fanúšikovia MIUI dobre poznajú a radí sa medzi najlepšieho prehrávače hudby. Prehrávač ponúka rozdelenie skladieb podľa umelcov a albumov. K dispozícii je aj ekvalizér, ktorý funguje iba s pripojenými slúchadlami. Mi Note disponuje aj funkciou Dirac HD Sound, ktorá prináša niekoľko špeciálne prednastavených hodnôt ekvalizéra pre rôzne typy slúchadiel od Xiaomi. Ďalšou funkciou je Hi-Fi audio, ktoré zníži hlasitosť a skreslenie zvuku, čím zvýši kvalitu prehrávanej hudby. Kvalita zvuku smerujúceho do slúchadiel je výborná a zvukový výstup Mi Note sa môže bez problémov zaradiť medzi tie najlepšie smartfóny.

Galéria v MIUI 6 zoraďuje fotografie podľa dátumu ich nasnímania a ponúka 3 záložky – všetky fotografie, lokálne fotografie a fotky, ktoré máte umiestnené na MiCloud. Tieto môžete zdieľať s priateľmi jednoduchým poslaním vygenerovaného linku SMSkou, emailom či napríklad facebookovou správou. Takto sa robia moderné fotoalbumy.

Konektivita

Absencia NFC, slabá podpora 4G LTE

Ako každý high-end, aj Xiaomi Mi Note disponuje takmer všetkými pripojeniami. K dispozícii je dual-band Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, USB 2.0 s podporou OTG a MHL, GPS s AGPS aj GLONASS. Lokalizácia cez GPS je presná a rýchla. Mi Note podporuje aj Wifi Direct a zdieľanie internetového pripojenia.

SAM_0320
Menším sklamaním je absencia NFC a slabá podpora 4G LTE sietí. Mi Note podporuje len dve európske pásma 4G pripojenia, B3 a B7, ktoré bežia na frekvenciách 1800 / 2600 MHz. Slovenskí operátori najviac využívajú pásmo B20 s frekvenciou 800 MHz, ktorú Mi Note bohužiaľ nepodporuje. Ak si vystačíte s 3G pripojením, tak s tým problém nebudete mať. Mi Note podporuje 3G pripojenie o frekvenciách 850 / 1900 / 2100 MHz a pripojenie je naozaj rýchle.

Na veľmi dobrej úrovni je aj kvalita hovoru a zvuk z reproduktoru je dostatočne hlasný. Rovnako dobre ma počula druhá strana a to vďaka kvalitnému mikrofónu. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na Dual SIM funkciu, ktorú Mi Note ponúka v základe ako jedna z mála vlajkových lodí. K dispozícii je slot pre microSIM a nanoSIM kartu, pričom oba podporujú 4G a 3G pripojenie. Prepínanie medzi SIM kartami je veľmi jednoduché a hlavne bez problémové. Nastaviť si môžete jednu kartu primárne pre hovory, druhú zasa pre internet. Samozrejme je možné uskutočňovať hovory aj odosielať SMS správy z oboch SIM kariet, stačí si len vybrať. Dual SIM funkcia teda funguje tak ako má.

Záver

Xiaomi Mi Note: Najkrajší Xiaomi smartfón vôbec

Aký je teda Xiaomi Mi Note? Perfektný! Posledné dva týždne som Mi Note používal ako hlavný smartfón a môžem skonštatovať, že jeho dizajn, výkon a funkcie, sú naozaj špičkové. Pochváliť musím aj skvele spracovanú konštrukciu, ktorá je veľmi pevná a už pri prvom dotyku so smartfónom viete, že ide o naozaj prémiové zariadenie. Veľkou výhodou Mi Note je aj jeho nízka cena oproti konkurenčným smartfónom Samsungu, Applu a iných, v rovnakej kategórii.

Xiaomi Mi Note
Tohtoročná vlajková loď mladej spoločnosti Xiaomi sa tiež pýši nádherným displejom, skvelým fotoaparátom, rýchlym systémom a vcelku slušnou výdržou batérie. Naopak, za nedostatok môžu niektorí používatelia považovať slabú podporu 4G LTE pripojenia. Pre mňa je ďalšou nevýhodou veľmi šmykľavý zadný povrch zariadenia, ktorý mal za následok niekoľko pádov Mi Note na zem, no našťastie zo všetkých vyviazol bez škrabanca. To sa však dá jednoducho vyriešiť zakúpením ochranného krytu.

Xiaomi Mi Note si môžete zakúpiť v e-shope IBUYGOU.com za 430 €

Xiaomi Mi Note je určite výborné zariadenie a Xiaomi ukazuje, čo dokázalo za krátky čas svojho pôsobenia na trhu. Na Mi Note sa chyby hľadajú len ťažko a Xiaomi týmto smartfónom nastavilo latku veľmi vysoko.

+Plusy -Mínusy
+Perfektné konštrukčné spracovanie -Slabá podpora LTE sietí
+Oku lahodiaci dizajn -Šmykľavá zadná strana
+Vysoký výkon -Dostupnosť
+Skvelý displej
+Kvalitný fotoaparát
+Cena

Fotografie v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Samsung NX300.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú