Smartfóny z ďalekej Číny sa postupom času zdokonalili natoľko, že aj za pár desiatok eur dokážu ponúknuť skvelé vlastnosti. Dôkazom toho sú modely od tamojšieho giganta, Xiaomi, ktoré si vo svete obľúbili milióny zákazníkov. Xiaomi Redmi 6 pozornosť zákazníka pritiahne slušnou výbavou za ešte dokonalejšiu cenu.

Xiaomi v segmente smartfónov exceluje nielen pri prémiových vlajkových lodiach, ale aj s omnoho lacnejšími kúskami, ktoré prichádzajú pre menej náročných záujemcov. Aj zástupcovia nižšej cenovej kategórie môžu dostať moderný dizajn, ktorým zapadnú medzi ostatné nové smartfóny. Na to Xiaomi nezabudlo ani pri Redmi 6.

V katalógu Xiaomi si o trocha náročnejší používatelia, ktorí však stále hľadajú cenovo dostupný kúsok, nájdu model Redmi 6. U tohto kúsku tak nájdeme 5,45″ IPS HD zobrazovací panel s pomerom strán 18:9 a tenšími rámikmi, vďaka čomu vyplnil 72,7 % prednej plochy smartfónu.

Silnejší procesor MediaTek Helio P22 s 8 jadrami, ktorý kooperuje s 3 GB, respektíve 4 GB operačnou RAM pamäťou je rozhodne dobrý základ. Prvý variant prišiel na trh s 32 GB internou pamäťou a so 4 GB RAM prišlo dvojnásobné úložisko s kapacitou 64 GB. Obe verzie je pritom možné obohatiť o ďalších 256 GB skrz externú pamäťovú microSD kartu. Zadná časť Xiaomi Redmi 6 dostala ešte o jeden objektív navyše. Duálna zostava fotoaparátov ponúka primárny 12 MPx a sekundárny 5 MPx snímač, pričom tu nechýba optický zoom, HDR režim, rozpoznávanie tváre a výsledné zábery budú ešte lepšie vďaka umelej inteligencii.

Pre slefie fotografie vybavilo Xiaomi tento model predným 5 MPx fotoaparátom s nahrávaním FullHD videa pri 30 snímkach za sekundu. Zdrojom energie je 3000 mAh batéria. Tá sa vzhľadom na nízku spotrebu hardvéru postará o skvelú výdrž na jedno nabitie. Operačným systémom je Android 8.1 Oreo. Dopĺňa ho MIUI 9 s umelou inteligenciou a možnosťou odomknutia rozpoznaním tváre. Konektivita zasa ponúka klasické bezdrôtové Wi-Fi a Bluetooth pripojenie, pričomnechýba plné LTE, teda sme sa dočkali aj 800 MHz pásma.

Dokonalé ceny na záver

Ako u všetkých produktov tejto spoločnosti, aj pri týchto modeloch nájdeme perfektné ceny. Za Xiaomi Redmi 6 s 3 GB RAM a 64 GB ROM zaplatí zákazník len 115 €

Kúpiť Xiaomi Redmi 6 za 115 €

Vybavenejší variant so 4 GB RAM a 64 GB ROM pritom stojí 147 €. Pri všetkých objednávkach nehrozia ani dodatočné poplatky, o čo sa postará doprava EU Priority Line.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom