Čínsky gigant Xiaomi predstavil svoj prvý vlastný procesor ešte v roku 2017 spolu s modelom Mi 5C, ktorý unikátny čip Surge S1 zároveň poháňal. Po štyroch rokoch sa má spoločnosť podľa najnovších informácií opäť vydať touto cestou, no nový procesor, ktorý údajne predstaví už v pondelok 29. marca, bude určený skôr pre fotografov, informoval portál GizChina.

Budúci pondelok bude pre Xiaomi veľkým dňom, pretože čínsky gigant plánuje uvesť na trh oživenú legendu v podobe Xiaomi Mi MIX. Na ten zástupcovia spoločnosti lákajú v príspevkoch už od začiatku roka a len včera sme ťa informovali o revolučnej technológii v podobe tekutého objektívu fotoaparátu, ktorú má smartfón priniesť.

Objektív bude disponovať šošovkou s obsahol tekutého materiálu, ktorý je kontrolovateľný, a dokáže veľmi rýchlo meniť svoje optické vlastnosti, ako napríklad ohniskovú vzdialenosť či zaostrenie.

Ašpiruje Xiaomi na fotomobil roka?

Spolu s ním však Xiaomi predstaví aj svoj vlastný procesor, ktorý však na rozdiel od prvého modelu Surge S1 z roku 2017 nebude poháňať priamo smartfóny, no pôjde o samostatnú jednotku pre spracovanie obrazu, ktorá je dnes súčasťou všetkých vlajkových čipsetov.

Bude slúžiť na prepracovanejšie spracovávanie informácií o farbách, osvetlení a ďalších dát z objektívu, ktoré následne „poskladá“ a vytvorí z nich tú najkvalitnejšiu možnú fotografiu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / Sparrows News

Na ceste sú aj nové informácie o elektromobile spoločnosti

Oživenie Mi MIX a nový procesor však možno nie je všetko, čo sa Xiaomi chystá v pondelok oznámiť. Podľa čínskych zdrojov si totiž spoločnosť pred pár dňami patentovala ochranné známky na značky Xiaomi Auto a Xiaomi Automobile, čo naznačuje, že špekulácie o novom elektromobile od Xiaomi, ktoré sa po internete šíria už nejaký ten piatok, sú naozaj pravdivé.

Podľa informácií, ktoré získala agentúra Reuters, čínsky gigant rokuje s automobilkou Great Wall Motors na spolupráci pri výrobe nového elektromobilu, ktorú má taktiež oznámiť už budúci týždeň.

Zobraziť celú galériu (1)
CEO Xiaomi, Lei Ju, Zdroj: Reuters / Kim Kyung Hoon

Práve spojenie s veľkou automobilkou je to, čo mohli čínskemu gigantovi doteraz pre oznámenie prípravy vlastného elektromobilu chýbať. Je preto pravepodobné, že spoločnosť príde v pondelok s veľkými oznámeniami. Na margo týchto správ zareagovali aj akcie spoločnosti, ktoré na hongkonskej burze dnes stúpli o viac ako 6 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP