Spoločnosť Xiaomi aktuálne prišla na trh s dvomi novými produktami. Aktuálne vo svojom obchode spustila predaj monitora Mi Display 1A, ktorý sa podobá na predošlý model Mi Display z produkcie firmy Gaochuang, a pridala k tomu novú predĺžovačku s užitočnými možnosťami. Ceny oboch produktov sú pritom poriadne nízke. O téme informoval portál Gizmochina.

Začneme najprv novým monitorom, ktorým môže Xiaomi mierne zmiasť svojich zákazníkov. Kým model Mi Display vyrába spomínaná firma Gaochuang, Mi Display 1A produkuje Shenzhen Zhaochi.

Moderný monitor pre nenáročných

Pri novo predstavenom monitore Mi Display 1A stavil výrobca na minimalistický dizajn a plochú 23.8″ IPS LCD obrazovku s FullHD rozlíšením, 16,7 miliónmi farbami a klasickým pomerom strán 16:9. Displej ponúka aj skvelé pozorovacie uhly, a to až to úrovne 178° a kontrast 1000:1. Okolie zobrazovacieho panela obopínajú minimálne rámiky o šírke len 0,74 mm z troch strán a spodnú časť obsadil hrubší rámik.

Samotný monitor však nezapadá svojimi vlastnosťami do prémiovej kategórie a nie je určený ani pre profesionálnych hráčov. Displej totiž ponúka nižšiu obnovovaciu frekvenciu 60 Hz a odozvu na úrovni 6 ms. Celkovo táto novinka váži 4,2 kg. Bežného používateľa poteší najmä nízkou cenou. Tá bola v Číne stanovená len na 699 juanov, čo je necelých 91 €.

Smart predĺžovačka do domácnosti len za pár eur

Popri tomto monitore Xiaomi ukázalo aj chytrú predĺžovačku s viacerými užitočnými bezpečnostnými funkciami. Nová predĺžovačka Smart Socket ponúka nabíjací výkon 27 W a pochádza z crowdfundingovej kampane, pričom sa o jej produkciu stará známa dcérska spoločnosti MIJIA. V jej výbave nájdeme podporu pre 3 USB-A porty, ktorých výkon pri plnom obsadení dosahuje maximálne 21 W.

Xiaomi

Nechýba tu ani podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, ktoré môže byť využité pre nabíjanie smartfónov, tabletov alebo iných zariadení. V útrobách predĺžovacej zásuvky sa nachádza aj čip, ktorý vyrovnáva nabíjací výkon zariadenia, avšak neprekračuje hranicu 27 W. Okrem spomínaných portov sú v ponuke aj 3 zásuvky s ochranou proti preťaženiu prúdom nad 10 A.

Xiaomi

Pokiaľ tak hranica prúdu prekročí stanovený štandard, predĺžovačka sa automaticky vypne, čím zabráni možnému vzniku požiaru. Okrem toho dokáže aj rozoznať stav naprázdno, kedy k nej nie je pripojené žiadne zariadenie a po chvíli sa odpojí od siete.

Xiaomi stanovilo prvotnú cenu len na necelých 9 €. V komerčnom predaji sa zvýši na stále skvelých 10 €, informuje portál Gadgets360.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom