Xiaomi je známe svojimi kvalitnými smartfónmi za skvelé ceny. Všetko však má svoj háčik a ani ceny čínskeho giganta nie sú výnimkou. Tie Xiaomi kompenzuje zobrazovaním reklám vo svojich smartfónoch.

Xiaomi si za obdobie svojho pôsobenia na trhu so smartfónmi vydobylo medzi velikánmi ako Apple a Samsung svoje právoplatné miesto. Vo veľkej miere za to môže hlavne prívetivá cenová politika, ktorú čínsky gigant podporuje aj kvalitnými produktami. Xiaomi však nízku cenu svojich produktov musí niekde kompenzovať a zvolený spôsob tejto kompenzácie nepoteší veľké množstvo zákazníkov.

Daň za lacné smartfóny

Na problém upozornili používatelia na Reddite a vášnivá diskusia sa rozbehla tiež na Twitteri. V našej galérii si môžeš pozrieť niekoľko screenshotov, ktoré sa v týchto diskusiách objavili. Na nich môžeme vidieť zobrazene reklamy priamo v systéme MIUI, či už v nástroji pre čistenie, správcovi súborov alebo v prehrávači hudby. Týmito reklamami Xiaomi kompenzuje svoje výdavky na výrobu smartfónov voči ich predajnej cene a dokonca tento postup potvrdil aj portálu The Verge.

Existuje viacero riešení

Na riešenie tohto problému existuje viacero možností. Pokiaľ si skúsený používateľ, môžeš nasledovať množstvo postupov na fórach ako XDAdevelopers. Tieto riešenia si však častokrát vyžadujú root povolenia a tiež isté skúsenosti. Ak sa aj nájdu riešenia bez root prístupu, obávame sa, že budú len dočasné. Lepšie riešenie je kúpa Android One smartfónu ako Xiaomi Mi A1/A2/A2 Lite. V tomto prípade dostaneš opäť kvalitný smartfón za nízku cenu. Avšak softvér má na starosti samotný Google a reklamy v ňom rozhodne nenájdeš. A v neposlednom rade nezabúdame ani na našu MIUI CZ/SK komunitu, ktorej upravené systémové súbory MIUI reklamy rozhodne nemajú, a teda pre mnohých je toto tá najlepšia alternatíva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom