Xiaomi dron roztočil rotory a objavil sa na prvom videu, ponúkol nám aj zaujímavé fotografie

Teraz čítate
Xiaomi dron roztočil rotory a objavil sa na prvom videu, ponúkol nám aj zaujímavé fotografie

banner-mi5-proXiaomi oficiálne potvrdilo, že predstavenie prvého drona spoločnosti prebehne 25. mája. Pred nedávnom sme tu mali prvý obrazový teaser zariadenia, no a teraz bolo zverejnené aj prvé video. Získavame tak oveľa lepší pohľad na kľúčové prvky zariadenia, a to v podobe rotorov a samotnej kamery. Xiaomi dokonca zverejnilo aj fotky zachytené práve pomocou drona.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dron teda príde s očakávaným dizajnom štyroch rotorov. Kamera rovnako prichádza s predpokladanou otočnou funkcionalitou, ktorá jej dovoľuje nahrávať video z viacerých uhlov. Predchádzajúce úniky nás informovali napríklad aj o možnosti ovládať drona pomocou náramku Mi Band. Rozhodne to vypadá na veľmi zaujímavé zariadenie. Celé video si môžete pozrieť na tejto adrese.

DJI PHANTOM 4 – DJI0420 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>O špecifikáciách drona nemáme mnoho informácií, no hovorí sa, že zariadenie bude schopné nahrávať 4K video pri 30 snímkach za sekundu. Xiaomi sa chce údajne zapojiť do súboja so spoločnosťami, ktoré majú na tomto trhu vybudované silné meno. Je to hlavne spoločnosť DJI, čo by znamenalo, že v produkte Xiaomi môžeme očakávať hneď niekoľko špičkových funkcií. Navyše, cena novinky sa očakáva niekde na úrovni 543 €. Bolo by to určite skvelé číslo, ak by bol dron minimálne z polovice tak vybavený ako jedno z najlepších zariadení na trhu, DJI Phantom, s cenou vysoko nad hranicou 1000 €.

mi-drone-rotorss
Xiaomi nás chce na svoj nový počin poriadne navnadiť a spoločnosť zverejnila aj fotografie, ktoré boli zachytené pomocou drona.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.