Dron od Xiaomi bude predstavený budúci týždeň. Pozrite si prvý teaser

banner-redmi3pro
O tom, že spoločnosť Xiaomi má v pláne predstaviť dron počúvame už zopár mesiacov. Tento mesiac sme sa však dočkali definitívneho potvrdenia tejto novinky. Samotný CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, prezradil, že Xiaomi dron je naozaj reálny a dočkáme sa ho koncom mája. To, čo Lei Jun sľúbil aj dodržal a oficiálne potvrdené predstavenie drona sa bude konať už budúci týždeň. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť zverejnila na svojom oficiálnom Weibo účte teaser, na ktorom stojí, že predstavenie bude 25. mája o 19:00 pekinského času. Obrázok nám taktiež ponúka prvý pohľad na to, ako bude dron vyzerať. Zdá sa, že dron bude mať zospodu zabudovanú kameru okrúhleho tvaru s otočnou funkciou. Na vrchnej časti budú umiestnené 4 rotory, ktoré zabezpečia samotný let zariadenia. Z obrázku pôsobí novinka obrovským dojmom, avšak ide iba o detail a v reále sa očakáva tradičná veľkosť konkurenčných dronov.

xiaomi-uav

Správy ďalej tvrdia, že prvý dron od Xiaomi bude schopný natáčať 4K videá pri 30 snímkach za sekundu. Ďalšie špecifikácie majú taktiež ponúknuť to najlepšie, čo sa momentálne v tomto segmente nachádza. Xiaomi bude mať veľkú šancu ovládnuť aj túto časť technologického trhu. Dopomôcť má tomu aj cena zariadenia, ktorá sa očakáva okolo 540 €. Cena sa môže zdať vysoká, no je nutné podotknúť, že drony tých najlepších kvalít zvyčajne stoja raz toľko.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]