Včera sa uskutočnila tlačová konferencia spoločnosti Huami, kde došlo k predstaveniu nových modelov inteligentných hodiniek. Napriek tomu, že predstavené boli hneď tri modely, najzaujímavejším konceptom je pravdepodobne Amazfit X, informuje portál Gizmochina.

Inteligentné hodinky Amazfit X teda vyčnievajú z radu a technologických nadšencov zaujali viac než Amazfit Sports Watch 3 či Amazfit GTS. Mnohí dokonca hovoria o hodinkách budúcnosti, nakoľko disponujú zaujímavým dizajnom, no v neposlednom rade aj funkciami. Nový koncept by mal byť k dispozícii už v prvej polovici roku 2020.

Hodinky budúcnosti

Kľúčovú oblasť predstavuje flexibilný zakrivený displej s uhlopriečkou 2,07-palcov. Pre zakrivenie obrazovky, ktoré predstavuje 92°, bola použitá 3D technológia a teplota až 700°C.

Pre dokonalý výsledok sa navyše proces ohýbania zopakoval až šesťkrát. V praxi teda tvar hodiniek pripomína Mesiac. Jeho hlavnou výhodou je, že v porovnaní s inými hodinkami disponuje zobrazovacou plochou, ktorá je väčšia až o 244 %.

Zobraziť celú galériu (2)
Hodinký sú tvorené troma časťami, pričom každá z nich már svoju časť základnej dosky/Huami

Nenechaj si ujsť
Apple Watch Series 4 dostali silnú konkurenciu od Xiaomi. Za zlomok ceny majú ešte lepšie vlastnosti

Budúcich používateľov poteší kvalitný AMOLED displej s hustotou pixelov 326 ppi, úrovňou jasu až 430 nitov či 100 % NTSC farebným rozsahom. Pri inteligentných hodinkách je často skloňovanou otátkou aj výdrž batérie. V tomto prípade Amazfit X vďaka 220 mAh batérii zabezpečia na jedno nabitie výdrž až 7 dní, informuje Xda-developers.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom