Včera sa uskutočnila tlačová konferencia spoločnosti Huami, kde došlo k predstaveniu nových modelov inteligentných hodiniek. Napriek tomu, že predstavené boli hneď tri modely, najzaujímavejším konceptom je pravdepodobne Amazfit X, informuje portál Gizmochina.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Inteligentné hodinky Amazfit X teda vyčnievajú z radu a technologických nadšencov zaujali viac než Amazfit Sports Watch 3 či Amazfit GTS. Mnohí dokonca hovoria o hodinkách budúcnosti, nakoľko disponujú zaujímavým dizajnom, no v neposlednom rade aj funkciami. Nový koncept by mal byť k dispozícii už v prvej polovici roku 2020.

Hodinky budúcnosti

Kľúčovú oblasť predstavuje flexibilný zakrivený displej s uhlopriečkou 2,07-palcov. Pre zakrivenie obrazovky, ktoré predstavuje 92°, bola použitá 3D technológia a teplota až 700°C.

Pre dokonalý výsledok sa navyše proces ohýbania zopakoval až šesťkrát. V praxi teda tvar hodiniek pripomína Mesiac. Jeho hlavnou výhodou je, že v porovnaní s inými hodinkami disponuje zobrazovacou plochou, ktorá je väčšia až o 244 %.

Zobraziť celú galériu (2)
Hodinký sú tvorené troma časťami, pričom každá z nich már svoju časť základnej dosky/Huami

Nenechaj si ujsť
Apple Watch Series 4 dostali silnú konkurenciu od Xiaomi. Za zlomok ceny majú ešte lepšie vlastnosti

Budúcich používateľov poteší kvalitný AMOLED displej s hustotou pixelov 326 ppi, úrovňou jasu až 430 nitov či 100 % NTSC farebným rozsahom. Pri inteligentných hodinkách je často skloňovanou otátkou aj výdrž batérie. V tomto prípade Amazfit X vďaka 220 mAh batérii zabezpečia na jedno nabitie výdrž až 7 dní, informuje Xda-developers.