Hoci partia hodinky Apple Watch stále medzi najpopulárnejšie a najpredávanejšie nositeľné zariadenia na svete, konkurencia nikdy nespí. Čínska spoločnosť Huami teraz predstavila novinku, ktorá sa svojim dizajnom a výbavou snaží týmto hodinkám konkurovať za omnoho nižšiu cenu. Huami Amazfit GTS s luxusným dizajnom totiž nestoja ani 120 € a ponúkajú ako monitorovanie srdcovej arytmie, tak aj dlhú 2-týždňovú výdrž batérie. Informácie sa objavili na čínskom portáli MyDrivers.

Spoločnosť Huami, ktorá stojí aj za spoluprácou so Xiaomi, teraz predstavila nový model inteligentných hodiniek s vynikajúcimi vlastnosťami. Okrem dizajnu hliníkovej konštrukcie, ktorý sa nápadne podobá na poslednú generáciu Apple Watch, prináša táto novinka aj rad technológií, ktoré ocení každý používateľ.

Konkurencia Apple Watch ponúka všetko podstatné za výrazne nižšiu cenu

Všetky informácie zobrazuje 1,65″ AMOLED displej s rozlíšením 348 x 442 pixelov a hustotou pixelov 341 ppi usadený v hliníkovej konštrukcii s hmotnosťou len 24,8 gramu a hrúbkou iba 9,4 mm. Pritom ponúka lepšiu farebnú škálu na úrovni 100% NTSC. Na hodinky Apple Watch Series 4 pritom odkazujú aj samotné komplikácie, pri ktorých sa Huami taktiež zjavne inšpirovalo u Apple. Navyše je ich taktiež možné upravovať.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi nezaháľa a už pracuje na novom fitnes náramku Mi Band 5. Poznáme termín predstavenia

V hodinkách Huami Amazfit GTS nechýba ani PPG senzor na monitorovanie srdcovej arytmie, no zvládnu sledovať aj 12 rôznych športových aktivít a sú odolné voči vode až do 5 barov, teda odolajú tlaku vody do hĺbky 50 metrov.

K ďalšej užitočnej výbave patrí aj GPS modul, NFC pre bezkontaktné platby, ale aj batéria s dlhou výdržou až 14 dní. To všetko pritom tieto hodinky ponúkajú za zlomok ceny Apple Watch Series 4 a zákazník za ne zaplatí iba 113 €, informuje Xiaomi Today.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom