banner-redmi-note-3-pro
Smelé plány Xiaomi nepoznajú hraníc. Jedna z najväčších spoločností na svete sa chce doslova „vopchať“ do všetkých možných kútov elektroniky. Podľa známej agentúry Reuters bude v druhej polovici roka využívať Xiaomi vlastné procesory.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Procesorový trh je v poslednej dobe nabitý novinkami, ktoré svojim výkonom dosahujú úžasné hranice. Štatistické úrady dokonca tvrdia, že od roku 2017 sa smartfóny vyrovnajú svojím výkonom moderným konzolám poslednej generácie. Ak sa pozrieme na telefóny od Xiaomi vidíme, že spoločnosť využíva dvojicu výrobcov, Qualcomm a MediaTek. Americký Qualcomm zväčša zásobuje vlajkové lode a strednú vyššiu triedu, zatiaľ čo MediaTek sa stará o smartfóny určené pre low-end a mid-range kategóriu. Práve situácia v najnižších dvoch kategóriách sa má radikálne zmeniť. Xiaomi bude využívať vlastné procesory.

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


qualcomm-snapdragon-830
Túto cestu si už zvolilo mnoho celosvetových gigantov na čele so spoločnosťami ako Apple, Samsung a Huawei. Čínsky výrobca Huawei je skvelým príkladom napredovania procesorov z domácej dielne a čipsety Kirin každým rokom naberajú na sile. Pravdepodobne najväčšou výhodou vlastných procesorov od Xiaomi bude ešte väčšie zredukovanie koncovej ceny nových zariadení. Podrobnejšie informácie a špecifikácie by na seba nemali dlho čakať a prvého zariadenia sa možno dočkáme už počas letných mesiacov.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP