Keď Apple predstavil svoju poslednú trojicu nových iPhonov, mnohí ostali opäť sklamaní vysokými cenami, ktoré si výrobca za svoje smartfóny pýta. Netrvalo dlho, aby internet na tieto mastné sumy reagoval rôznymi žartami, no nové modely z Kalifornie sa stali terčom aj najväčších konkurentov spoločnosti. Xiaomi teraz predstavilo balíky zariadení, ktoré obsahujú smartfóny, náramok, notebook a slúchadlá za ceny, aké prislúchajú najnovším iPhonom v Číne.

Americký výrobca iPhonov je už nejaký čas poriadne kritizovaný za vysoké ceny, ktoré musí zákazník zaplatiť, pokiaľ si chce dopriať niektorý z jeho prémiových produktov. Aj keď Tim Cook tvrdí, že spoločnosť chce „slúžiť každému“, nie každý fanúšik Applu si môže dovoliť jeho produkty, vrátane nových smartfónov. Ako odozva na vysoké ceny vzniklo mnoho najrôznejších reakcií ľudí, ktorí sa z nich na internete vysmievajú, kritizujú ich, no nájdu sa aj takí, ktorí ich schvaľujú.

Do cien nových iPhonov sa „obulo“ už aj Xiaomi

Cenovky prémiových Apple smartfónov neušli ani pozornosti Xiaomi, ktoré si z nich uťahuje vlastným spôsobom. Do svojej ponuky totiž zaradilo 3 balíky, ktoré obsahujú niekoľko jeho zariadení, pričom sú pomenované podobne ako nové iPhony. „Čínske Apple“ tak proti svojmu konkurentovi z USA vytasilo poriadnu zbraň, aj keď oficiálne nepriznáva, že ide o marketingový ťah.

Nenechaj si ujsť
Toto sú slovenské ceny nových iPhonov Xs Max, Xs a Xr

Situácia s cenovou politikou tejto spoločnosti skutočne zarmucuje mnohých ľudí. Aj keď sú iPhony v Číne obľúbené, dovoliť si ich nemôžu najmä chudobnejší obyvatelia krajiny. Xiaomi teraz využilo príležitosť a v cenovej relácií nových iPhonov ukázalo trojicu balíkov pomenovaných ako Xs, Xs Max a Xr. V každom z nich je niekoľko zariadení spoločnosti, ktorých cena dokopy činí sumu daného modelu iPhonu v základnej verzii za čínske ceny.

Ceny a obsah balíkov od Xiaomi:

Balík „XR“ za 810 €:

 • Xiaomi Mi 8 SE (6 GB RAM/128 GB ROM)
 • Xiaomi Mi Band 3
 • Xiaomi Mi Notebook Air 12,5″ (4 GB RAM/256 GB ROM)
 • Xiaomi Mi Bluetooth Mini slúchadlá

Balík „Xs“ za 1 085 €: 

 • Xiaomi Mi MIX 2S (6 GB RAM/256 GB ROM)
 • Xiaomi Mi Band 3
 • Xiaomi Mi Notebook 13,3″
 • Xiaomi Mi Bluetooth bezdrôtové slúchadlá

Balík „XS Max“ za 1 200 €:

 • Xiaomi Mi 8 (6 GB RAM/256 GB ROM)
 • Xiaomi Mi Notebook Pro
 • Xiaomi Mi Bluetooth slúchadlá
 • Xiaomi Mi Band 3

Takáto ponuka by zrejme nenechala chladným žiadneho fanúšika, ktorý by si miesto niektorého z nových iPhonov doprial hneď niekoľko produktov od tohto čínskeho giganta. Treba však pripomenúť, že tieto akcie platia iba pre domácich zákazníkov, kde sú ceny iPhonov, rovnako ako Xiaomi produktov, mierne odlišné od tých na Slovensku.

Spoločnosť týmito ponukami chcela dokázať, že za hodnotu iPhonu Xs, Xs Max, alebo iPhonu Xr, môže zákazník získať viac jeho zariadení. Ponúkané smartfóny od Xiaomi navyše majú v balení aj adaptér pre rýchle nabíjanie, čo sa však už o nových iPhonoch povedať nedá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú