Xiaomi pravdepodobne príde na trh s dronmi

Xiaomi už dlhšiu dobu na trhu figuruje ako overená značka kvality, dizajnu a skvelej ceny. Tablety, smartfóny a wearables sme už u tejto čínskej značky videli. Ale čo tak drony? Videli sme Xiaomi  na trhu do istej miery aj v budúcich domácich spotrebičoch. Trh s dronmi a quad-helikoptérami  by mohol byť ďalší.

Quad-vrtuľníky sú multi-rotor lietadlá a zvyčajne majú možnosť ovládania buď s inteligentným zariadením alebo s viac tradičným diaľkovým ovládačom. Pokrok v odvetví dronov znamená, že by mohli letieť vyššie, rýchlejšie a presnejšie ako inokedy predtým. Dnes bolo oznámené, že firma Xiaomi dala dokopy tím a investovala do vytvárania vlastných bezpilotných lietadiel na predaj v Číne. Podľa správy má Xiaomi už aj prvý prototyp svojho dronu, na ktorý môžete namontovať kameru podobnej GoPro, ktorá bude pravdepodobne tiež od Xiaomi. Samozrejme môžeme opäť očakávať nižšie ceny oproti konkurencii.

Čo si myslíte o myšlienke Xiaomi Drone?

Zdroj: GizChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Baláž
Operačnému systému Android sa podrobne venujem už vyše piatich rokov a oslovil ma aj Android Wear. Prečo? Jednoduchosť a úplné užívateľské prispôsobenie prostredia je pre mňa dôležité. Momentálne vlastním Samsung Galaxy Note 3 Neo a Motorola Moto 360.