Jeden z najväčších konkurentov GoPro kamier sa dočkal vylepšeného modelu Xiaomi Yi 4K Plus. Útočí predovšetkým lepšou cenovkou a vyššou frekvenciou snímok za sekundu pri 4K rozlíšení.

Narozdiel od väčšiny lacných kamier, Xiaomi Yi akčné kamery nekopírujú dizajn amerického konkurenta kvôli kompatibilite príslušenstva. Použitým materiálom je tvrdený plast, ktorý je po hranách mierne zakrivený. O kvalitné snímanie obrazu sa stará 12 megapixelový CMOS snímač Sony IMX337. Tomu asistuje elektronická stabilizácia a optika zložená zo 7 šošoviek, clony f/2,8 a výsledným zorný uholom snímaného obrazu je 155°.

Vysoký výkon pre extra kvalitu

Pre následné spracovanie obrazu slúži 14nm čipset Ambarella H2 zložený zo 4 výkonných 64-bitových jadier ARM Cortex-A53. Výsledkom schopnosť natáčať 4K video vysokých 60 snímkach za sekundu, čo je dvojnásobok bežnej frekvencie.

Xiaomi s touto kamerou získalo prvenstvo, keďže podľa slov výrobcu, športovú kameru so 4K rozlíšením pri 60 fps ešte nikto iný nevyrobil. Samozrejme je k dispozícii oveľa širšia škála tradičných rozlíšení a snímkových frekvencií, ktoré znázorňuje nasledujúca tabuľka.

Rozšírená konektivita

Akčná kamera Xiaomi Yi 4K plus je nabitá funkciami. Okrem tradičného časozberného či spomaleného videa, alebo zhlukových snímok, Xiaomi Yi 4K Plus zvládne v reálnom čase streamovať video naživo na internet. Okrem vysoko-rýchlostnej dvojkanálovej 5 GHz/2,4 GHz WiFi poteší aj rozhranie USB-C, ktoré umožňuje prenos obrazu o dátovom toku 30 Mb/s. Pre diaľkové ovládanie je možné využiť Bluetooth spúťač alebo hlasové príkazy.

Dôležitým faktorom je tiež použitie kvalitnej microSD karty, nakoľko vysoké rozlíšenie predstavuje veľký prúd dát, ktorý je potrebné v reálnom čase zapisovať. Tieto SD karty sú označené triedou U3, ktorú znázorňuje písmeno U, v ktorého strede je číslo predstavujúce rýchlostnú triedu.

Minimálna odporúčaná kapacita je 16 GB s podporou až do 128 GB. Ak ťa vylepšená verzia kamery Xiaomi Yi 4K+ zaujala, môžeš ju teraz kúpiť v exkluzívnej zľave za 223 € s použitím zľavového kupónu GKB42D.

Kúpiť kameru Xiaomi Yi 4K Plus za 223 €
Zľavový kupón: GKB42D

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom