banner-redmi-note-4Podľa doteraz známych informácii by sme sa mali tento rok od spoločnosti Xiaomi dočkať už len jedného zariadenia, a to modelu Mi Note 2. Avšak, čoraz hlasnejšie sa začína špekulovať o ďalšom záhadnom smartfóne. Spoločnosť by teraz chcela vedieť, ako by sa fanúšikom páčilo kompaktné zariadenie so 4-palcovým displejom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O smartfóne s menším displejom od Xiaomi sa začalo špekulovať už tesne pred predstavením modelov Mi5S a Mi5S Plus. Bližšie detaily sme sa vtedy nedozvedeli a uniknuté informácie hovorili len o prítomnosti NFC a podpore platobnej služby Xiaomi Mi Pay. Téma sa však znova rozhorela potom, čo gigant prostredníctvom Weibo zverejnil anketu s otázkou, či sa fanúšikom páči smartfón s displejom o veľkosti štyroch palcov. Spoločnosť tak o myšlienke zariadenia s veľmi kompaktnými rozmermi zrejme reálne premýšľa a nabáda fanúšikov k hlasovaniu. Je však otázne, nakoľko ovplyvní výsledok hlasovania rozhodnutie výrobcu.

mi-phone-4-inch

Anketa by mala pokračovať ešte takmer 7 dní. Možná je aj spojitosť so záhadným smartfónom, ktorého reálne fotografie unikli pred pár dňami. V tomto prípade špekuláciám nahráva fakt, že má ísť o zariadenie z modelovej rady Redmi. Práve smartfóny Redmi 1 / Redmi 2 sú v súčasnosti najmenšími modelmi Xiaomi so 4,7-palcovou obrazovkou. Mi Note 2 tak skutočne nemusí byť posledným Xiaomi smartfónom tento rok.

4-inch-mi-phone-poll

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
17%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]