banner-redmi-note-4
Xiaomi Mi Note 2 patrí medzi najočakávanejšie čínske smartfóny tohto roka. Prvé informácie o nástupcovi populárneho Xiaomi phabletu prvej generácie po internete kolujú už nejaký ten piatok, no doteraz ani jedna z nich nebola oficiálne potvrdená. Dokonca ani jeho reálna existencia. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnešným dňom sme sa však konečne dočkali prvej oficiálnej informácie ohľadom dlho očakávaného Xiaomi Mi Note 2. Jeho existenciu potvrdil priamo ten najpovolanejší, sám CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun. Zakladateľ „čínskeho Apple“ na svojom oficiálnom Weibo profile zverejnil status s informáciou, že Xiaomi Mi Note 2 vstúpil do masovej výroby. Xiaomi má od Mi Note 2 určite vysoké očakávania, čo sa záujmu a predajov týka. Na druhej strane sú užívatelia, ktorí zasa očakávajú najlepšiu hardvérovú výbavu za prijateľnú cenu.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre-6

Okrem informácie o vstupu zariadenia do masovej výroby sa dozvedáme nové podrobnosti o možnej hardvéri novinky. Podľa najnovších správ Xiaomi Mi Note 2 príde v dvoch verziách, ktoré sa budú líšiť použitým displejom a veľkosťami pamätí. Drahší variant Mi Note 2 má disponovať 5,15″ displejom s QuadHD rozlíšením (2560 x 1440 pixelov) a zahnutými hranami. Displej má využívať OLED technológiu, pričom výrobcom panelov sa má stať juhokórejský gigant LG. V druhej, lacnejšej verzii druhej generácie phabletu od Xiaomi by mal byť osadený klasický 5,15″ displej s v súčasnosti najpoužívanejším FullHD rozlíšením.

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre-5

Hlavným ťahúňom smartfónu bude jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 821. Toto výkonné štvorjadro s grafickým čipom Adreno 530 doplní v prípade „slabšej“ verzie 4 GB RAM pamäť spolu so 64 GB vnútornou pamäťou. Výkonnejšia verzia ponúkne 6 GB RAM spolu s masívnou 256 GB masívnym úložiskom. Hovorí sa aj o integrácii duálneho zadného 12 MPx fotoaparátu, ktorý bude súčasťou drahšieho variantu. Lacnejší ponúkne snímač s rovnakým rozlíšením a optickou stabilizáciou obrazu.

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre

Aktuálne sme približne 5 až 6 týždňov pred oficiálnym predstavením očakávaného Xiaomi Mi Note 2, čo znamená ešte pomerne veľký priestor pre ďalšie a ďalšie úniky informácií.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
37%
Chcem to
32%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
26%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]