Herné zariadenie Microsoftu pravdepodobne nie je takým úspechom, v aký americká spoločnosť dúfala, čo sa odzrkadľuje predovšetkým na slabších predajoch v porovnaní s hlavným konkurentom v podobe PS4. Konzola od Sony však nie je jediná, na ktorú by si mal Xbox One dávať pozor. 

V poslednom čase sme sa v článkoch venovali predovšetkým novej konzolovej generácii či čerstvej hernej službe Google Stadia, ktorá zaznamenala kostrbatý štart. V úzadí boja PS4 vs Xbox One sa však rysuje nenápadný, zato ale mimoriadne silný súper, o ktorom sa príliš nehovorí, no predáva sa rýchlejšie ako čerstvé rožky. Reč je o konzole Nintendo Switch, ktorá sa hneď po uvedení na trh v roku 2017 stala obrovským hitom a ošiaľ z herného zariadenia stále nepoľavuje. Práve naopak. Predaje Nintendo Switch naďalej rastú a japonská konzola sa v Európe napriek neskoršiemu štartu dokázala dostať na pozíciu konzolovej dvojky.

Ako informuje VG Chartz, Nintendo Switch si na európskom trhu zakúpilo už viac než 11,36 milióna zákazníkov, čím sa japonská konzola v rebríčku predajnosti dostala na druhé miesto hneď za PlayStation 4. Zosadila z neho práve spomínaný Xbox One, ktorý si zadovážilo 11,21 milióna herných nadšencov. Konzola od Microsoftu však do Európy dorazila o 3 roky a štyri mesiace skôr, čo len podčiarkuje dominanciu Nintenda.

Xbox One na tom nie je lepšie ani v celosvetovom merítku, kde pozíciu „dvojky“ stratí už v najbližších dňoch. Celosvetovo konzola od Microsoftu predala približne 44,02 milióna kusov, pričom Nintendo Switch sa aktuálne pohybuje na 43 miliónoch. Pri sledovaní trendov predaja v posledných mesiacov VG Chartz predpokladá, že rozbehnutý japonský vlak sa tak skoro nezastaví a svet konzol v dohľadnej získa nového vice-lídra.

Poslednou baštou konzoly z dielne Microsoftu tak zostane „iba“ domáci americký trh, na ktorom Xbox One šliape na päty v iných regiónoch jasne dominantnej PS4. Predaje Xbox One sa v Spojených štátoch blížia k 30 miliónom, zatiaľ čo Nintendo Switch tu zatiaľ pribudlo do približne 13 miliónov domácností.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom