To, o čom sa dlhé mesiace špekulovalo, je teraz takmer oficiálne. Neslávne známy operačný systém Windows Phone je definitívne mŕtvy.

Prezrádza to správa, v ktorej Microsoft uvádza svoje budúce investície do produktov. Kým v druhom štvrťroku sa nachádza aj zmienka o Windows Phone, do tretieho štvrťroka už žiadnu investíciu neplánuje. Ak si si myslel, že to znamená iba koniec pre Windows Phone a Windows 10 Mobile sa to netýka, tak sa mýliš. Na zozname sa totiž už dlho nenachádza ani tento systém. Myslíme si, že väčšine z nás mobilný Windows nebude chýbať a vôbec nám ho ani nemusí byť ľúto.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

windows-phone
zdroj fotografie: Pexels

Správa z druhého štvrťroka

„Budeme aj naďalej výrazne investovať do výskumu, vývoja a marketingu pre existujúce produkty, služby a technológie, vrátane operačného systému Windows, systému Microsoft Office, Bing, Windows Phone, Windows Server, Windows Store, platformy Microsoft Azure Services, Office 365, iných cloudových ponúk a zábavnej platformy Xbox.“

nenechaj si ujsť
Bill Gates nedovolil používať svojím deťom smartfóny, kým nemali 14 rokov. Mali by sme sa inšpirovať?

Správa z tretieho štvrťroka

„Budeme aj naďalej výrazne investovať do výskumu, vývoja a marketingu pre existujúce produkty, služby a technológie vrátane operačného systému Windows, systému Microsoft Office, Bing, Windows Server, Windows Store, platformy Microsoft Azure Services, Office 365, iných cloudových ponúk a zábavnej platformy Xbox.“

Predsa len gigant u Redmondu zarába dostatočne aj bez neho. A to najmä kvôli licencovaniu Android patentov, z ktorých má Microsoft oveľa väčší príjem než mal kedykoľvek z Windows Phone smartfónov. Spolu s koncom tohto operačného systému sa zrejme môžeme rozlúčiť aj so záhadným Surface smartfónom. Microsoft si tak konečne uvedomil, že Windows Phone bol krok vedľa a múdro sa s ním rozhodol skoncovať. Ako vnímaš koniec Windows Phonu ty? Bude ti chýbať?

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom