To, o čom sa dlhé mesiace špekulovalo, je teraz takmer oficiálne. Neslávne známy operačný systém Windows Phone je definitívne mŕtvy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prezrádza to správa, v ktorej Microsoft uvádza svoje budúce investície do produktov. Kým v druhom štvrťroku sa nachádza aj zmienka o Windows Phone, do tretieho štvrťroka už žiadnu investíciu neplánuje. Ak si si myslel, že to znamená iba koniec pre Windows Phone a Windows 10 Mobile sa to netýka, tak sa mýliš. Na zozname sa totiž už dlho nenachádza ani tento systém. Myslíme si, že väčšine z nás mobilný Windows nebude chýbať a vôbec nám ho ani nemusí byť ľúto.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

windows-phone
zdroj fotografie: Pexels

Správa z druhého štvrťroka

„Budeme aj naďalej výrazne investovať do výskumu, vývoja a marketingu pre existujúce produkty, služby a technológie, vrátane operačného systému Windows, systému Microsoft Office, Bing, Windows Phone, Windows Server, Windows Store, platformy Microsoft Azure Services, Office 365, iných cloudových ponúk a zábavnej platformy Xbox.“

nenechaj si ujsť
Bill Gates nedovolil používať svojím deťom smartfóny, kým nemali 14 rokov. Mali by sme sa inšpirovať?

Správa z tretieho štvrťroka

„Budeme aj naďalej výrazne investovať do výskumu, vývoja a marketingu pre existujúce produkty, služby a technológie vrátane operačného systému Windows, systému Microsoft Office, Bing, Windows Server, Windows Store, platformy Microsoft Azure Services, Office 365, iných cloudových ponúk a zábavnej platformy Xbox.“

Predsa len gigant u Redmondu zarába dostatočne aj bez neho. A to najmä kvôli licencovaniu Android patentov, z ktorých má Microsoft oveľa väčší príjem než mal kedykoľvek z Windows Phone smartfónov. Spolu s koncom tohto operačného systému sa zrejme môžeme rozlúčiť aj so záhadným Surface smartfónom. Microsoft si tak konečne uvedomil, že Windows Phone bol krok vedľa a múdro sa s ním rozhodol skoncovať. Ako vnímaš koniec Windows Phonu ty? Bude ti chýbať?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
3%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
58%
Neznášam to
10%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Adrián Kupčov

  toto pisal asi nejaky tlk, wp by bol vitanym os do tohto pekla, co teraz je, na jednej strane je predrazeny iOS, ktory nicim nevynika, na druhej strane je maximalne prenasyteny Android, wp by aspon mohol zamavat trosku s trhom a vyrobcovia by sa aspon viac snazili a nie vyrabat mobily a do pol roka ukazat prostrednik pre dany model

 • mathias254

  Kde je to potvrdenie o konci WP resp. Windows Mobile? Pretože tento článok je len súbor domnienok autora a absolútne nehovorí o tom čo sa píše v nadpise a nikde nie je žiadna oficiálna informácia…

 • Patrícius Cudny

  Osobne som mal Lumie asi 4r. Prvá Lumia 800, 640, 530… všetko bolo dobré no už nestačil na konkurenciu. Od Androidu 4.4 by som povedal že už wp nestíhal. A nezachránil ho ani win10. Tak som sa na to vysral a už rok a pol vlastním Meizu a som spokojný :) A ďalší dôvod sa im ani nečudujem , model majú predražený a výbava nulová . Slabý foťák , slabá baterka…Som zvedavý o koľko klesnú ceny .

 • Odur

  Osobne nikde som nenašiel potvrdenie týchto dohadov. V každom prípade asi autor článku nebude v pohode čo sa týka toho, že je rád že WP končí alebo čo. Mal som možnosť pracovať s týmto systémom istú chvíľu a podľa mňa to mohla byť dobrý konkurencia. Jedinou chybou tohoto systému bola nepodpora app z google play a mohli to spraviť ako malo blackberry systém ešte skôr, než ho zrušili. Len škoda, že microsoft to nechal padnúť na takú úroveň. Mimochodom vlastnil som nižšiu strednú triedu, a ten system bol neuveriteľné vyladený. Momentálne vlastním moto z play ale prešlo mi už hodne telefónov rukami za posledný rok a poviem teda, že v nižšej strednej triede od androidu som veru nemal telefón taký svižný.

 • TOM

  Autor musí mať riadne komplexy z Windows mobile, keď píše také bludy. Asi mu nič nevraví zdravá konkurencia na trhu, také veci ako Glance Screen alebo Live photos alebo prebudenie dvojitým poklepaním priniesol práve Win na mobiloch. Kľudne keby sa ešte aj ďalší OS objavil na trhu, bolo by to len prospešné pre zákazníka.