V dnešnej dobe sú smartfóny neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Aj keď sa to možno starším ročníkom nepáči, dnes jednoducho každý potrebuje mať isté spojenie s okolitým svetom, a to skutočne rôznymi formami.

Bill Gates, svetová osobnosť technologického priemyslu a najbohatší človek planéty (majetok takmer 87 miliárd dolárov). Tento známy vizionár priniesol množstvo inovácií, ktoré môžeš denne využívať vo svete. Mnohí sa však pýtajú, ako učí svoje deti a či im aj skutočne dopraje využívať moderné výdobytky. No tak práve na túto otázku sme spoznali odpoveď. V jednom rozhovore sa totiž Bill vyjadril, že svoje deti výrazne obmedzoval v používaní moderných zariadení.

bill gateszdroj: Justin Sullivan/Getty Images

V mnohých prípadoch dával deťom ultimátum, dokedy môžu zariadenia používať, najmä z dôvodu dostatočného množstva spánku. Najväčšiu diskusiu však vyvolala skutočnosť, pri ktorej Gates povedal o úplnom zákaze smartfónov pre svoje deti. Telefóny im dovolil používať až po dovŕšení 14 rokov. A nemohli ich ani náhodou vytiahnuť pri obedoch či večeri. “Neustále sa snažíš o praktické využívanie smartfónov, či už na domáce úlohy, alebo práve na udržiavanie kontaktu s priateľmi formou rôznych sociálnych sietí.”, dodal Gates.

zdroj fotografie: Dgtle

Nenechaj si ujsť
Vychutnaj si ságu o zvláštnom, no o to zaujímavejšom vzťahu Billa Gatesa a Steva Jobsa

Vzhľadom k obrovskému majetku boli teda jeho deti vychovávané v nesmierne luxusných podmienkach. Denne sa tak mohli stretnúť s množstvom rôznych zariadení od výmyslu sveta. Čo myslíš, umožnil im Gates siahnuť po iPhonoch či iných Apple produktoch? Toť otázka, ktorá nám stále vŕta v hlave. Pred pár rokmi sa však vyjadril, že jeho deti síce žiadali Apple produkty, avšak radšej im kúpil „domáce“ Windows zariadenia. Používanie smartfónov pri deťoch je teda často diskutovanou témou, ktorá nemusí každému imponovať. Ako vychovávaš ty svoje ratolesti? Dovolíš im používať rôzne smart zariadenia napríklad aj vo veku detí Billa Gatesa? Napíš nám svoj názor do komentárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP