Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Používatelia Windowsu 11 hlásia ďalší problém. Tentokrát sú ním nízke prenosové rýchlosti súborov, pričom najviac sú ovplyvnené sieťové prenosy medzi vzdialenými PC, informuje Neowin na základe príspevku od Neda Pyle, ktorý je v rámci projektu Windows Server vysoko postaveným manažérom.

Je dôležité podotknúť, že problém sa týka len počítačov Windows 11 s najnovšou aktualizáciou 2H22. Prenosy môžu byť údajne spomalené až o 40 %. Zároveň je zvláštne, že spomalené sú len kopírovanie veľkých súborov od niekoľkých gigabajtov vyššie.

Máme však riešenie, ktorým by sa mal tento problém dať dočasne obísť. Potom už zostáva len dúfať, že ho Microsoft rýchlo opraví.

Ako sa spomaleniu o 40 % vyhnúť?

Microsoft na oprave problému. Ako vo svojom príspevku priblížil Ned Pyle, existuje spôsob, ako sa spomaleniu vyhnúť aspoň v jednom prípade.

Jeho odporúčanie je počas prenosu cez sieťový protokol SMB použiť k príkazom xcopy alebo robocopy argument /J. Tento jednoduchý krok by mal spomaleniu predísť a zabezpečiť maximálnu prenosovú rýchlosť.

Aj napriek tomu, že na začiatku sa Microsoft domnieval, že rýchlosť je ovplyvnená iba pri prenosoch súborov cez sieťový protokol SMB, ukázalo sa, že to tak nie je. Problém má údajne postihovať aj lokálny prenos údajov na tvojom počítači alebo z jedného disku na druhý, čo celú situáciu výrazne komplikuje, vysvetľuje portál Petri.

Postihnutý teda môže byť úplne každý. Nanešťastie, pre lokálne kopírovanie súborov zatiaľ, podľa našich informácií, Microsoft neposkytol žiadne riešenie.

Snímka obrazovky/FonTech

Aktualizácia plná problémov

Najnovšia aktualizácia Windows 11 2H22 síce priviedla späť k životu obľúbenú funkciu, no inak sa stretáva s obrovskými problémami.

Zdá sa, že aktualizáciou majú špeciálne problémy grafické karty Nvidia, čo potvrdil aj samotný výrobca, ktorý aktuálne pracuje na ich odstránení.

Od jej vydania mnohí používatelia počas hrania pociťujú veľké oneskorenie, sekanie, extrémne nestabilné snímkovanie či pokles vo využití procesora. Viac o tomto probléme si môžeš prečítať v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú