Keď Microsoft vydal Windows 11, predstavil kopu zásadných zmien. Nikoho neprekvapí, že používatelia z nich neboli zrovna nadšení a svoju kritiku vyjadrili napríklad na sociálnych sieťach. Ako však najnovšie informuje PC Gamer, Microsoft dostal rozum a časť z odobratých funkcií do nového operačného systému napokon vráti.

Známy leaker PhantomOfEarth navyše cez Twitter prehlásil, že by sa mali vrátiť tie najdôležitejšie funkcie, ktoré sa týkajú panelu úloh. Podľa všetkého sú zahrnuté v pripravovanej verzii Windows 11 Preview Build 25314, no presný dátum ich vypustenia do verejne dostupnej verzie nepoznáme.

Vracia sa milované „never group“

Jedna z kľúčových funkcií, ktorá používateľom chýbala, je takzvaná možnosť „never group“ alebo „nevytvárať skupiny“. Pri potvrdení tejto možnosti sa okná tej istej aplikácie v paneli úloh nebudú spájať. Namiesto toho dostane každé okno individuálnu ikonu.

Názory na tento nový panel úloh sa líšia. Zatiaľ čo jedna skupina ho vníma ako obrovskú chybu a horšiu verziu starého panelu, existujú používatelia, ktorí ho chvália a tvrdia, že ide o úplne nový prístup k používaniu Windowsu.

Bez ohľadu na to, ktorú skupinu zastávaš, Microsoft očividne priznáva, že absencia obľúbených funkcií nebola správna. Zatiaľ však nie je jasné, či sa však jedná o úplnú otočku a zmenu prístupu.

Pravdou je, že pri Windows 11 došlo k banálnym chybám. Tie by neboli až tak zlé, keby ich Microsoft rýchlo opravil. Technologický gigant však z neznámych dôvodov všetky kritizované aspekty opravuje nesmierne pomaly.

Ide už o druhú sériu zmien pre panel úloh

Správca úloh sa konečne vo Windows 11 vrátil na panel úloh v októbri minulého roka. Používatelia tak po kliknutí pravým tlačidlom myši na hlavný panel môžu z kontextovej ponuky vybrať Správcu úlohu. Hoci táto funkcia bola dostupná na všetkých predchádzajúcich verziách zmieňovaného operačného systému, Microsoft ju s vydaním Windows 11 odstránil.

Nový operačný systém však čelil aj vážnejším problémom. Pozornosti verejnosti neuniklo, keď Microsoft do aktualizácie z Windows 10 na Windows 11 tlačil aj používateľov, ktorí nespĺňajú ani základné systémové požiadavky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú