Na Windows 10 prednedávnom zavítala väčšia aktualizácia s novými grafickými prvkami štýlu Fluent Design, no a Microsoft teraz pre beta-testerov, respektíve „Insiderov“ uvoľňuje ďalší update. Prináša dve zásadnejšie novinky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tou prvou je vlastná funkcia na zdieľanie dát pripomínajúca AirDrop, ktorý poznáme zo systému od Apple. Microsoft novinku označil menom „Near Share“ (Blízke zdieľanie) a bude slúžiť na prenos súborov pomocou rozhrania Bluetooth. Používatelia tak môžu jednoduchšie zdieľať svoje dokumenty či fotky s blízkymi počítačmi s Windows 10.

Windows 10 aktualizácia Near Share

Funkcia bude najľahšie prístupná z notifikačného centra, prostredníctvom ikony zdieľania v aplikáciách a v prehliadači súborov po stlačení pravého tlačidla myši. Pri odoslaní súborov na blízky počítač sa prijímateľovi zobrazí notifikácia informujúca o danom procese, používateľ môže následne prenos povoliť.

Edge konečne dostal funkciu roky známu z Chrome

Druhá novinka sa týka prehliadača Edge. Microsoft konečne uvádza funkciu pre stlmenie zvuku na jednotlivých kartách. Používatelia tak môžu vypnúť zvuk automaticky spúšťaných reklám či videí. Funkcia je už dlho známa napríklad z prehliadačov Chrome alebo Firefox.

Windows Edge mute tab

Nenechaj si ujsť
Vieš, ako vznikol názov spoločnosti Microsoft?

Okrem týchto zmien sa v aktualizácii s označením Insider build (17035) objavujú aj novinky v oblasti nastavení, dotykovej klávesnice a obchodu Microsoft Store. Kompletný zoznam je možné nájsť na stránke Microsoftu. Aktualizáciu nateraz dostanú používatelia zapojení do programu Insiderov, neskôr bude prístupná všetkým.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]