Na Windows 10 prednedávnom zavítala väčšia aktualizácia s novými grafickými prvkami štýlu Fluent Design, no a Microsoft teraz pre beta-testerov, respektíve „Insiderov“ uvoľňuje ďalší update. Prináša dve zásadnejšie novinky.

Tou prvou je vlastná funkcia na zdieľanie dát pripomínajúca AirDrop, ktorý poznáme zo systému od Apple. Microsoft novinku označil menom „Near Share“ (Blízke zdieľanie) a bude slúžiť na prenos súborov pomocou rozhrania Bluetooth. Používatelia tak môžu jednoduchšie zdieľať svoje dokumenty či fotky s blízkymi počítačmi s Windows 10.

Funkcia bude najľahšie prístupná z notifikačného centra, prostredníctvom ikony zdieľania v aplikáciách a v prehliadači súborov po stlačení pravého tlačidla myši. Pri odoslaní súborov na blízky počítač sa prijímateľovi zobrazí notifikácia informujúca o danom procese, používateľ môže následne prenos povoliť.

Edge konečne dostal funkciu roky známu z Chrome

Druhá novinka sa týka prehliadača Edge. Microsoft konečne uvádza funkciu pre stlmenie zvuku na jednotlivých kartách. Používatelia tak môžu vypnúť zvuk automaticky spúšťaných reklám či videí. Funkcia je už dlho známa napríklad z prehliadačov Chrome alebo Firefox.

Nenechaj si ujsť
Vieš, ako vznikol názov spoločnosti Microsoft?

Okrem týchto zmien sa v aktualizácii s označením Insider build (17035) objavujú aj novinky v oblasti nastavení, dotykovej klávesnice a obchodu Microsoft Store. Kompletný zoznam je možné nájsť na stránke Microsoftu. Aktualizáciu nateraz dostanú používatelia zapojení do programu Insiderov, neskôr bude prístupná všetkým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom