Správy o vylepšenom dizajne ponuky Štart kolujú internetom už dlhé mesiace. Microsoft túto novinku doteraz priniesol pre členov programu Insider, no vyskúšať si ju môžeme už aj v aktuálnej verzii Windows 10. Je však potrebné ju vynútene aktivovať, informuje Windows Latest.

Ponuka Štart sa dočkala príjemnej zmeny dizajnu, ktorá zjednotí podobu všetkých zobrazovaných dlaždíc. Hoci ide o prvok, ktorý nemá príliš mnoho používateľov v láske, Microsoft zapracoval aspoň na jeho krajšom prevedení. Nová, priesvitnejšia verzia dlaždíc bude dostupná vo Windows 10 až o niekoľko mesiacov po príchode aktualizácie 20H2.

Bude sa jednať o menší update, ktorý po veľkej májovej aktualizácii prinesie niekoľko ďalších funkčných a dizajnových zmien, vrátane nového Štartu pre všetkých. Do tej doby si ho však môžu vyskúšať nielen členovia beta testovania. Tu však príde na rad zmena v registroch, ktorá ale nie je pre každého.

Nenechaj si ujsť
Antivírusové programy vo Windows 10 označujú slávny čistiaci nástroj za hrozbu. Prečo?

Nový Štart je dostupný aj v aktuálnej verzii Windows 10. Je však skrytý

Menej skúseným používateľom rozhodne odporúčame počkať si na oficiálne sprístupnenie nového Štartu, no pre tých menej trpezlivých a skúsenejších je tu dostupný aj detailný návod. Pri presnom postupe bude Windows 10 (2004) fungovať aj naďalej správne, no malým potešením bude nový dizajn spomínanej ponuky.

Funkcia je síce dostupná už aj v aktuálnej verzii systému, avšak je zatiaľ pred očami používateľov skrytá. Môžeme ju vynútene aktivovať práve zmenou v registroch. K tomu je potrebný Windows 10 s nainštalovanou voliteľnou aktualizáciou KB4568831. Spolu s novým Štartom sa po dokončení návodu aktivuje aj nová funkcionalita klávesovej kombinácie Alt+Tab, informuje GHacks.

Ako aktivovať nový Štart vo Windows 10 cez registre?

 • Vyhľadať najnovšiu voliteľnú aktualizáciu: Nastavenia -> Aktualizácia a zabezpečenie -> Windows Update -> Voliteľné aktualizácie -> Nainštalovať update KB4568831
 • Otvoriť Poznámkový blok
 • Skopírovať a prilepiť nasledujúci text do Poznámkového bloku:
  • Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]
   „EnabledState“=dword:00000002
   „EnabledStateOptions“=dword:00000000
 • Uložiť súbor ako “ 20H2.reg“
 • Spustiť súbor „20H2.reg“ a aplikovať zmeny v registroch
 • Reštartovať systém

Po reštartovaní systému sa Windows 10 spustí už s novou verziou ponuky Štart, ktorá zredukovala pozadie dlaždíc a prináša uhladený dizajn pre všetky zobrazované dlaždice aplikácií. Spolu s tým sa odomkne aj spomínaná novinka pre „Alt+Tab“ kombináciu, ktorá umožní otvárať okná v prehliadači Edge.

Pripomíname však, že chybná zmena v registroch môže viesť k nesprávnemu fungovaniu systému. Predtým je teda vhodné zálohovať nielen registre, ale aj samotný Windows 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom