O dva roky neskôr než sa predpokladalo, dosiahla spoločnosť Microsoft cieľ, ku ktorému smerovala už dlho. Operačný systém Windows 10 je totiž dnes údajne nainštalovaný už na miliarde počítačov, píše GizChina.

Microsoft konečne dosiahol dho očakávané číslo

Ako informoval portál MSPoweruser, americký Microsoft údajne dosiahol rozhodujúci míľnik, ktorý mal prísť už pred dvoma rokmi. Na talianskej stránke spoločnosti sa totiž objavilo oznámenie, že systém Windows 10 je nainštalovaný už na miliarde zariadení. Microsoft v ňom posiela „miliardu vďaky“ pre všetkých používateľov, ktorí najnovší Windows používajú.

Zobraziť celú galériu (1)
Windows Love/YouTube

Cesta k dosiahnutiu tohoto čísla však nebola jednoduchá. Keď bol Windows 10 uvedený v roku 2015 na trh, Microsoft predpokladal dosiahnutie miliardy používateľov do troch rokov.

Napriek úspechu operačného systému však musel technologický gigant svoje nároky znížiť, pričom v roku 2017 mala „desina“ iba 500 miliónov používateľov, a v septembri minulého roka oznámil Microsoft dosiahnutie 900 miliónov zariadení.

Prečítaj si aj
Windows 10 sa konečne dočkal. Najnovšia aktualizácia opravuje jeden z najotravnejších problémov

Spoločnosť však k dosiahnutiu tejto méty pravdepodobne pomohlo aj nedávne ukončenie podpory pre starší Windows 7, ktoré prinútilo množstvo používateľov svoje zariadenia buď aktualizovať alebo vymeniť za nové.

Microsoft v tomto období tiež zaznamenal silnejšie predaje operačného systému výrobcom zariadení a spoločnostiam. Napriek dvojročnému oneskoreniu tak Windows 10 zostáva naďalej najpoužívanejším stolovým operačným systémom na svete a jeho podiel na trhu sa stále zvyšuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom