Microsoft nedávno odhalil, že jeho kancelárske aplikácie budú mať čoskoro na ploche novú podobu a dostanú vylepšené ikony. Nový dizajnový smer však môže zasiahnuť celý operačný systém spoločnosti, ktorý niekde obsahuje aj 10 rokov staré ikony. Spoločnosť by tak mala rozšíriť nový dizajn ikon do celého systému Windows 10, ktorý by bol znova o čosi modernejší.

Správy o vylepšení ikon Office aplikácií prišli ešte v minulom týždni. Microsoft do detailov ukázal ako budú ikony vyzerať. Dizajnový jazyk sa však neskôr rozšíri do celého systému, ktorý sa s novým balíkom ikon ukázal už aj na prvých návrhoch.

Dizajnové zmeny ikon zasiahnu celý systém

Spoločnosť tak štartuje novú éru, ktorá poznamená celý Windows 10 a všetky jeho ikony aplikácií. Tie sa ukázali aj v oficiálnom videu spoločnosti. V krátkom zábere sme tak mohli vidieť ako zrejme bude vyzerať nová ikona aplikácie Kalkulačka, Prieskumník, Fotky, Kalendár či Mail. Spolu s ikonami Office titulov budú tieto zmeny vítanou zmenou, ktorá prinesie Windowsu 10 nový dych a jednoduchý dizajn.

Nenechaj si ujsť
Takto bude vyzerať nový Windows 10. Microsoft odhalil, aké zmeny plánuje nasadiť v aktualizácii

O vylepšeniach podoby tohto systému sa hovorilo v minulosti už niekoľkokrát, no až teraz sa zrejme Microsoft odhodlal na výraznejšie zmeny. Niektoré ikony staré aj 10 rokov tak nahradí ich moderne vyzerajúci ekvivalent. Windows 10 s týmito vylepšeniami ale nepríde okamžite. Prechod od starých k novým ikonam aplikácií môže chvíľu trvať a s najväčšou pravdepodobnosťou sa ich dočkáme až v priebehu budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom