Okrem systémových aktualizácií je služba Windows Update vo Windows 10 zodpovedná aj za inštaláciu ovládačov pre hardverové komponenty, ako displej či pripojené zariadenia. Pre väčšinu používateľov sa jedná o bezproblémový proces, avšak znovu existuje určitá skupina používateľov, ktorým táto aktualizácia robí vrásky na čele, informuje Windows Latest.

Po vydaní májovej aktualizácie Windows 10, známej tiež ako Windows 10 May 2020 Update, vydali niektorí výrobcovia aktualizácie ovládačov pre ich lepšiu podporu. Ako sme si už ale pri aktualizáciách systému Windows zvykli, aj tu narazili niektorí používatelia na problémy.

V jednom prípade sa aktualizácia zastaví uprostred s nejasnými chybovými hláseniami, v inom naopak Windows Update opakovane ponúka aktualizáciu už aktualizovaného ovládača.

Táto chyba však narozdiel od iných nekomplikuje prácu s počítačom, ako napríklad problém s cloudovým úložiskom Microsoftu, o ktorom si môžeš prečítať v tomto článku.

Je však otravná, pretože pri každej kontrole aktualizácií sa zobrazuje varovná správa, že „aktuálny ovládač v počítači môže byť lepší ako ovládač, ktorý sa pokúšame nainštalovať.“

Ako informuje WinBuzzer, jedným z ovládačov, pri ktorom sa vyskytli tieto problémy, je ovládač displeja značky Asus. Používatelia tvrdia, že Windows 10 sa bude aj naďalej snažiť nainštalovať ovládač, aj keď bol úspešne nainštalovaný. To znamená, že služba Windows Update bude používateľovi neustále pripomínať, že aktualizácia je pripravená.

Prečítaj si tiež
Windows 10 spustil funkciu na zrýchlenie pri hrách a programoch. O čo ide + ako ju aktivovať

Návod na odstránenie problému

Zatiaľ jediným spôsobom, kým reálnu príčinu problému neodstránia vývojári, je zastavenie aktualizácie konkrétneho ovládača.

  1. Stiahni si nástroj pre odstraňovanie problémov a spusti ho
  2. Klikni na „Ďalej
  3. Zvoľ možnosť „Hide updates
  4. Zaškrtni políčko, ktoré sa nachádza vedľa ovládača, ktorého aktualizácie chceš zastaviť
  5. Zavri nástroj a v Nastaveniach v časti Aktualizácia a zabezpečenie skontroluj  aktualizácie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom