Veľká májová aktualizácia pre Windows 10 doteraz narobila používateľom množstvo problémov. Zoznam chýb sa neustále rozrastá o ďalšie nedostatky, ku ktorým teraz pribúda aj problém s cloudovým úložiskom Microsoftu. Po aktualizácii systému Windows 10 na verziu 2004 hlásia používatelia problémy s prístupom k OneDrive. K synchronizovaným súborom sa nedostanú, informuje Windows Latest.

Tento problém oficiálne potvrdila aj spoločnosť, ktorá oznámila, že na jeho riešení pracuje a oprava má byť dostupná už v najbližšej kumulatívnej aktualizácii. Posledná taká aktualizácia však naposledy znova priniesla rad problémov.

Kumulatívna aktualizácia s označením KB4557957 pre najnovší Windows 10 2004 a KB4560960 pre Windows 10 vo verziách 1903 a 1909 totiž spôsobuje nútené reštarty systému a odstavila aj tlačiarne. Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Ďalší problém ovplyvnil fungovanie OneDrive. Microsoft má dočasné riešenie

K tomu všetkému sa pridáva problém s pripojením k úložisku OneDrive, kedy sa zobrazí chybová hláška. Mnohí používatelia totiž hlásia, že po májovej aktualizácii systému sa nemôžu vo Windows 10 pripojiť ku cloudu. Ak sa im to aj podarí, stiahnuté alebo synchronizované súbory v tomto úložisku nie je možné otvoriť. Problém sa však nemusí prejavovať na všetkých konfiguráciách, v našej redakcii sme ho nepostrehli.

Zobraziť celú galériu (3)
Chybové hlásenie pri pokuse o pripojenie k OneDrive. Zdroj: FonTech

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá oficiálne nové Štart menu vo Windows 10. Pribudnú aj ďalšie zásadné zmeny

Než ale bude dostupná oprava v ďalšej aktualizácii, Microsoft priniesol dočasné riešenie vo svojom vstavanom nástroji na riešenie problémov. Ten by sa mal po objavení problému s pripojením k OneDrive spustiť automaticky. Softvér potom znova reštartuje aplikáciu úložiska.

To, či sa nástroj na riešenie problémov v systéme spustí automaticky, závisí od aktuálneho nastavenia. Funkčnosť môžeme overiť v Nastaveniach -> Aktualizácia a zabezpečenie -> Riešenie problémov, kde by mala byť pre automatické spúšťanie tohto softvéru zvolená možnosť „Poradcov pri riešení problémov spúšťať automaticky“. Keď nástroj dokončí opravu problému, systém vyzve používateľa na reštartovanie zariadenia.

Chybám sa nevyhol ani Chrome a Edge

Okrem toho má najnovší update pre Windows 10 spôsobovať aj to, že používatelia nie sú automaticky prihlasovaní do účtov v prehliadači Chrome a prehliadač Edge si zasa po aktualizácii nedokáže zapamätať uložené heslá, informuje Betanews.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom