Teraz čítate
Aký skrytý význam ponúka logo Tesly?

Logá spoločností nie sú len poznávacími značkami, ale väčšinou v sebe skrývajú aj nejaký odkaz. O logu spoločnosti Tesla sa toho popísalo toľko, až sa k tomu vyjadril samotný zakladateľ Elon Musk.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Musk sa k významu loga vyjadril pomocou tweetu, kde mu otázku týkajúcu sa loga adresoval jeden z fanúšikov. Jednoduché písmeno „T“ v sebe ukrýva viac ako by sa mohlo zdať. Podľa slov CEO americkej spoločnosti symbolizuje logo priečny rez elektromotorom, pričom jedna polovica vodorovnej časti písmena je stator a druhá rotor.

zdroj fotografie: Dennis Vroegop

Vysvetleniu loga sa dostalo aj ďalšej spoločnosti, ktorej zakladateľom je Elon Musk. Pomerne futuristická spoločnosť SpaceX, ktorú založil už v roku 2002, má v logu ďalšie písmeno. V tomto prípade ide o „X“, ktoré má predstavovať trajektóriu letu rakety.

Nenechaj si ujsť
TIP: Myslíš si, že o Tesle vieš všetko? Toto je 12 faktov, ktoré ťa zaručene prekvapia

zdroj fotografie: Dailygenius 

Ďalšou korporáciou, ktorá sa spája s Muskom, je známe SolarCity. Jej logo je zobrazuje energiu Slnka, ktorá je, ako už z názvu vyplýva, pre spoločnosť kľúčová. Je dôležité taktiež pripomenúť, že SolarCity je plne samostatný projekt a s Teslou nemá zatiaľ nič spoločné. Tesla prešla pomerne nedávno zmenou, a to miernym rebrandingom, keď sa názov Tesla Motors zmenil na jednoduchšie a účelnejšie Tesla Inc.

Nenechaj si ujsť
TIP: Nové úložisko batérií Powerpack od Tesly je suverénne najväčšie na svete

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.