Už o týždeň do kín zamieri jeden z najočakávanejších letných blockbusterov, sci-fi Reminiscence v hlavnej úlohe s Hughom Jackmanom. Tvorcovia teraz prichádzajú so sviežim nápadom ako film spropagovať.

Ako informuje Engadget, fanúšikovia majú jedinečnú príležitosť objaviť sa na obrazovke po boku Hugha Jackmana v krátkom videu, ktoré používa deepfake technológie.

Filmová spoločnosť Warner Bros. totiž spojila sily s platformou D-ID, zameriavajúcou sa na spracovanie tvárí a obrazu, a spoločne prinášajú vlastnú internetovú stránku, kde používateľ môže nahrať svoju fotografiu a objaviť sa v krátkej 35 sekundovej upútavke.

FonTech

Celý proces nezaberie viac ako dve minúty, ak chceš vedieť, ako sa platforma vyhrá s tvojou podobizňou, stačí navštíviť dedikovaný web, nahrať svoju fotku, prípadne fotografiu hocikoho iného a preklikať sa krátkym introm týkajúcim sa filmu. Výsledné video je možné uložiť do počítača a podeliť sa oň s priateľmi, alebo to skúsiť znova s podobizňou niekoho ďalšieho.

Určite nezmeškaj
Toto tu ešte nebolo. Valia sa na nás veľkolepé sci-fi novinky, tieto nesmieš prehliadnuť

Finálna kvalita síce zďaleka nie je stopercentná, vzhľadom na skutočnosť, že video pracuje len s jedinou fotografiou, však rozhodne ide o pôsobivú ukážku deepfake technológií.

Skvelé možnosti

Pre platformu D-ID zďaleka nejde o ojedinelý projekt sústredený na deepfake, začiatkom tohto roka spoločnosť používateľom predstavila možnosť Deep Nostalgia umožňujúcu nahrať vdýchnuť život a zvolené emócie do starých fotografií, prípadne do obrázkov svojich zosnulých príbuzných.

Ako informuje Gizmodo, novinka sa stretla s veľkým záujmom a len za prvé tri mesiace bolo na platforme nahratých viac ako 72 milónov fotografií.

Spoločnosť rovnako úzko spolupracuje aj s múzeami, kde vďaka deepfake videám dokáže navrátiť život známym umelcom či vynálezcom, ktorí tak návštevníkom vo videách predstavujú svoj život a prácu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú