banner-redmi-4aUž o pár dní sa začne dlho očakávaná výstava CES, na ktorú sa výrobcovia tak dlho pripravujú. Na nej nám predstavia svoje najnovšie produkty, medzi ktorými nebudú chýbať ani tie od Xiaomi. To spolu s dcérskou firmou Yi predstaví aj nový dron, respektíve vylepšenú akčnú kameru Yi 4K+.

Xiaomi predstavilo v tomto roku akčnú kameru Yi 4K, kde posledné označenie napovedá o maximálnej veľkosti rozlíšenia záberov, ktoré dokáže zhotoviť pri 30 fps. Na tom by nebolo nič výnimočné, keďže týmito vlastnosťami dnes už disponuje množstvo akčných kamier aj od iných výrobcov. Xiaomi sa ale rozhodlo tohto šikovného pomocníka vylepšiť. Na výstave CES 2017 tak uvidíme nástupcu s označením Yi 4K+, ktorý dokáže zábery natáčať v rovnakom 4K rozlíšení, no tentokrát už pri 60 fps, čím sa stane prvou akčnou kamerou s takouto snímkovou frekvenciou.

yi 4k action camera 2 3zdroj fotografie: Xiaomi

TIP: Google použije pri ďalšej VR súprave kamery od Yi namiesto GoPro

Predpokladá sa, že nová kamera bude zdieľať dizajn so svojim predchodcom po viacerých stránkach. Okrem toho budú jej vlastnosti zahŕňať aj kvalitnú výdrž batérie či dotykový displej. Akčná kamera však nie je jediné, čo z tohto odvetvia plánuje Xiaomi predstaviť. Spoločnosť sa rozhodla pripraviť aj vlastného drona Yi Erida, ktorý sa bude pohybovať vďaka trom rotorom. Tie budú zásobované energiou z batérie na 40 minúť s maximálnou rýchlosťou 120 km/h.

xiaomi-yi-erida-dronezdroj fotografie: Betanews

TIP: Xiaomi oznámilo svoju účasť na CES 2017 s novým produktom

O zábery z drona sa postará model tohtoročnej kamery Yi 4K, ktorá zaznamená kvalitné snímky aj vďaka špeciálnemu systému gimbalu. Ten bude kameru udržiavať v čo najlepšej polohe pre natáčanie. Pilotovi Eridy bude pri manuálnom ovládaní pomáhať aj systém radaru spolu s niekoľkým snímačmi. Podľa Xiaomi sa nový dron dá ovládať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Kamera bude schopná natáčať video až 4 hodiny, no všetko záleží od veľkosti integrovanej batérie. Ďalšie informácie sa však už dozvieme o niekoľko dní priamo na výstave CES v Las Vegas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP