Skalní hráči na Slovensku majú za sebou prebdenú noc, konalo sa totiž Game Awards, čo je herný ekvivalent udeľovania Oscarov. Jasným víťazom prestížneho galavečera sa stali vývojári z Larian Studios štúdio so svojím RPG Baldur’s Gate 3, úspešný večer však má za sebou aj temný triler Alan Wake 2.

Game Awards však zďaleka nie sú iba o udeľovaní cien a počas sprievodného programu boli oznámené doslova desiatky herných a televíznych noviniek. Tu je 5 najväčších.

Príde nový Blade

Hneď na úvod prekvapenie od štúdia Arkane, ktoré má za sebou veľké hity ako Dishonored alebo Deathloop. Očakávalo sa, že novou hrou od Arkane bude práve Dishonored 3, namiesto neho prišla úplne nová herná značka Marvel’s Blade.

Pôjde o akčnú adventúru z pohľadu tretej osoby, ktorá bude cielená na staršie herné obecenstvo. Hra bude situovaná v karanténnej časti Paríža, kde zúria upíri a začínajú terorizovať celé mesto. Vývoj hry je iba na svojom začiatku, nebol teda oznámený dátum vydania ani platformy, na ktoré bude hra vydaná. Očakávame však exkluzivitu na PC a Xbox a vydanie najskôr koncom roka 2025.

Nová hra od Hidea Kojimu a kráľa hororov

Veľké prekvapenie prišlo aj zo strany oceňovaného herného tvorcu Hidea Kojimu. Ten namiesto očakávaného traileru na Death Stranding 2 predstavil novú horovú hru s názvom OD, čo je skratka od Overdose. O hre špekulovalo už dávnejšie, teraz sa oficiálne stáva realitou.

Prvá upútavka je presne taká bizarná, akú by sme od Kojimu očakávali a okrem tvorcov vlastne nikto vôbec netuší, o čom OD bude. Isté je, že Kojima hru vyvíja v spolupráci s Microsoftom a ich Xbox Game Studios, pobeží na Unreal Engine a použije technológiu MetaHuman od Epic Games, ktorá je schopná fotorealistického zobrazovania ľudí v hrách.

Herná novinka bude nabitá herecký hviezdami. Uvidíme v nej napríklad herečku Sophiu Lillis, známu z hororu To alebo Dungeons & Dragons alebo nemeckého herca Uda Kiera, ktorého diváci poznajú z početných hororových titulov. Kojima OD vytvorí v spolupráci s novodobým kráľom hororov – filmárom Jordanom Peelem, ktorý sa postaral o veľké hity ako Uteč! alebo My.

Kojima novinku opisuje ako sčasti hru, sčasti film a sčasti úplne novým herným žánrom. Vzhľadom na renomé japonského tvorcu niečo podobné vlastne dáva dokonalý zmysel. Hra nemá stanovený žiadny dátum vydania, aj v tomto prípade očakávame príchod na PC, Xbox a Xbox Game Pass.

Rise of the Ronin

O slovo sa na konferencii prihlásilo aj Sony so svojou PS5 exkluzivitiou Rise of the Ronin. Ide o akčnú dobrodružnú RPG zasadenú do otvoreného sveta, ktorá je voľne označovaná ako mix Assassin’s Creed, Ghost of Tsushima souls-like hier. Za novinkou stojí štúdio Team Ninja, ktoré má s katanami a sekačkami bohaté skúsenosti. Postarali sa napríklad o dvojicu hier Nioh alebo Wo Long: Fallen Dynasty.

Trailer sľubuje akčný zážitok v otvorenom svete s množstvom postáva a dynamických súbojov. Sľubne pôsobí predovšetkým kombinácia bojov na blízko a strelných zbraní na diaľku. Rise of the Ronin má už aj stanovený dátum vydania, hra vyjde 22. marca exkluzívne na PS5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP