banner-mi-mixNadchádzajúci high-end procesor amerického Qualcommu, model Snapdragon 835, bude detailnejšie predstavený už o pár dní na CES 2017 v Las Vegas. Ešte pred konferenciou nás však prekvapil výsledok zo známeho benchmarku GeekBench.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Bohužiaľ, onen výsledok ťa určite nepoteší, naopak sklame na plnej čiare. Od 835-ky očakával snáď každý monštruózny výkon, ktorý všetkým konkurentom nastaví latku v budúcom roku. Spomínaný výsledok v benchmarku má na svedomí neznáme zariadenie, ktoré malo okrem Snapdragou 835 s frekvenciou 1,9 GHz aj 4 GB RAM pamäť a bežalo na Androide 7.0 Nougat. No a teraz ten výsledok. V teste jedného jadra činilo skóre 1844 bodov, respektíve v teste viacerých jadier dokázal procesor vyprodukovať skóre 5426 bodov.

geekbzdroj fotografie: Dgtle

Ak si však pozrieme aktuálnu 821-ku alebo dokonca aj Kirin 960, svojim výkonom vôbec nie sú vzdialené a vzhľadom na inovácie Snapdragonu 835 sú očakávania oveľa, oveľa vyššie. Menšiu iskierku nádeje dáva ale fakt, že tento výsledok by mohol patriť testovaciemu smartfónu, ktorý ešte neukázal svoj plný výkonový potenciál a mal nastavenú nejakú formu obmedzenia. V každom prípade však takéto výsledky určite nemôžu stačiť žiadnemu zo svetových gigantov a budú na Qualcomm silou mocou tlačiť, aby im pripravil dokonalý čipset, ktorý v roku 2017 poženie do boja všetky popredné vlajkové lode.

TIP: Ako budú vyzerať budúcoročné vlajkové lode?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
57%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • Patrik

  hmmmm

 • trojan5000

  Trošku si teraz s.riete do pusy nie ? Veď pred nedávnom ste v vydali
  jeden článok a to tento
  http://fonyzciny.startitup.sk/snapdragon-835-porazil-procesor-a10-z-novych-iphonov/
  ak sa ja mýlim tak ma ospravdlnte ale ak nie tak ako je to možné ?! :)

  • likvidator

   antutu meria aj vykon grafiky zatial co tento iba vykon cisto procaku … no a treba si pockat na realne vysledky tomuto sa az tak moc neda verit .. aj ked bolo by dobre keby sa konkurencia trochu vyrovnala

 • r0mflas3r

  Sklamanie, hej? Mne to tak nepríde. Keď sa tak na to spätne pozriem, myslím, že procesory od Snapdragon 800 sú dostatočne výkonné. To, aké výsledky však podávajú by nemali výrobcovia riešiť pridaním jadier a zvýšením frekvencie. Štyri jadrá Qualcomm Snapdragon 800 s taktom 2,3 Ghz sú viac, než treba. Celý problém treba hľadať v samotnom systéme a jeho optimalizácii. Som zástanca Androidu, no toto by sa Google už mohol od toho Apple za tie roky naučiť. A prvým krokom by malo byť odstránenie tej hnusnej Javy z jadra. Keď bude Android na úrovni iOS tak zistíte, že to čo ste teraz nazvali sklamanie v skutočnosti podáva neskutočné výsledky.