banner-mi-mixNadchádzajúci high-end procesor amerického Qualcommu, model Snapdragon 835, bude detailnejšie predstavený už o pár dní na CES 2017 v Las Vegas. Ešte pred konferenciou nás však prekvapil výsledok zo známeho benchmarku GeekBench.

Bohužiaľ, onen výsledok ťa určite nepoteší, naopak sklame na plnej čiare. Od 835-ky očakával snáď každý monštruózny výkon, ktorý všetkým konkurentom nastaví latku v budúcom roku. Spomínaný výsledok v benchmarku má na svedomí neznáme zariadenie, ktoré malo okrem Snapdragou 835 s frekvenciou 1,9 GHz aj 4 GB RAM pamäť a bežalo na Androide 7.0 Nougat. No a teraz ten výsledok. V teste jedného jadra činilo skóre 1844 bodov, respektíve v teste viacerých jadier dokázal procesor vyprodukovať skóre 5426 bodov.

geekbzdroj fotografie: Dgtle

Ak si však pozrieme aktuálnu 821-ku alebo dokonca aj Kirin 960, svojim výkonom vôbec nie sú vzdialené a vzhľadom na inovácie Snapdragonu 835 sú očakávania oveľa, oveľa vyššie. Menšiu iskierku nádeje dáva ale fakt, že tento výsledok by mohol patriť testovaciemu smartfónu, ktorý ešte neukázal svoj plný výkonový potenciál a mal nastavenú nejakú formu obmedzenia. V každom prípade však takéto výsledky určite nemôžu stačiť žiadnemu zo svetových gigantov a budú na Qualcomm silou mocou tlačiť, aby im pripravil dokonalý čipset, ktorý v roku 2017 poženie do boja všetky popredné vlajkové lode.

TIP: Ako budú vyzerať budúcoročné vlajkové lode?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP