banner-mi5AMOLED displeje poznáme predovšetkým zo zariadení značky Samsung. Vyzerá to však tak, že AMOLED začne v plnom prúde nahradzovať LCD, a to nie len v zariadeniach vyššej triedy, ale aj strednej a nižšej triedy. Môže zato pokles jeho nákladov na výrobu, ktoré sú teraz menšie ako pri tradičných LCD paneloch.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Informácie pochádzajú od firmy IHS Technogoly, ktorá tvrdí, že náklady na výrobu AMOLED a LCD displejov klesli v prvom štvrťroku na 14,3 dolárov, respektíve na 14,6 dolárov. Ceny sú založené na výrobe 5-palcového FullHD displeja. Ceny z posledného štvrťroka v roku 2015 boli 17,1 dolárov za AMOLED displej a 15,7 dolárov za LCD displej. Je tu teda naozaj možnosť, že AMOLED panely začnú nahradzovať staršie LCD panely. Výhodou AMOLED displejov je pritom menšia energetická náročnosť, najreálnejšie zobrazenie čiernej a sýtejšie farby.

xiaomi-mi5-recenzia-2

IPS LCD displej Xiaomi Mi5, ktorý je jeden z najlepších na trhu

Postupne klesajúca cena zapríčinila, že aj čínsky výrobcovia, ako Meizu a Oppo používajú AMOLED displeje nie len pri prémiových produktoch, ale aj pri modeloch strednej triedy. Analytici predpovedajú, že výrobcovia nimi začnú rýchlo nahradzovať LCD panely, nakoľko sa ich výrobná cena stala veľmi podobnou. Divízia Samsung Display navyše pripravuje svoje závody pre masívne rozbehnutie výroby, čo znamená, že ceny budú stále klesať.

samsung-oled-flexible
Samsung Display nedávno vykonal investíciu 325,73 milióna dolárov do ich ohybných OLED displejov. Výrobu úplne ohybných displejov tým zrýchlil z pôvodných 39 000 kusov za mesiac, na 90 000 za mesiac. Spoločnosť sa tak pravdepodobne pripravuje na uspokojenie dopytu po OLED paneloch spoločnosťou Apple. Zdroje, ako napríklad japonský Nikkei tvrdí, že Apple má v pláne prejsť na technológiu OLED už budúci rok, napríklad vo svojich iPhonoch a iPadoch.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP