banner-le-max-2
Známy čínsky výrobca nielen kvalitných smartfónov, LeEco, sa podľa najnovších informácií snaží získať veľkú finančnú podporu. Údajne rokuje s nemenovaným investorom o poskytnutí finančných prostriedkov vo výške 1.4 miliardy dolárov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spravodajský portál Reuters uviedol, že jedna z obchodných jednotiek LeEca, spoločnosť Leshi Internet Information and Technology, urobila regulačné podanie o možnom riešení, no niektoré detaily ešte neboli potvrdené. K situácii sa vyjadril aj ďalší čínsky portál pod menom China Business News s tvrdením, že záhadný investor je istý druh poisťovne. Bez oficiálneho vyjadrenia od LeEca je však zatiaľ všetko neoficiálne.

LeEco Le MAX 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

LeEco Le Pro 3

LeEco Le Pro 3

zdroj fotografie: Dgtle

TIP: Elektrické auto Faraday Future v krátkom teste proti tým najlepším! Pozrite sa, ako porážal Ferrari, Bentley či Teslu

Výrobca usporiadal v polovici októbra konferenciu v San Franciscu, kde oficiálne oznámil vstup na trh v Spojených štátoch a predstavil aj smartfóny Le Pro 3 a Le S3. Približne od tej doby sa začali šíriť aj prvé správy o finančných problémoch spoločnosti. Bohužiaľ, finančné problémy nepostihujú len LeEco, ale aj výrobcu elektrických automobilov Faraday Future, ktorého LeEco je významným investorom. Len pred niekoľkými dňami spoločnosť stratila niektorých z hlavných manažérov, vrátane neoficiálneho CEO. Tieto znepokojujúce správy prichádzajú len týždeň pred plánovým predstavením prvého sériovo vyrábaného auta na od LeEco.

faraday-future-crossover-renderingzdroj fotografie: OmniAuto

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
33%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.