Predstavenie novej vlajkovej lodi od kórejského Samsungu je každým dňom bližšie a my sa dozvedáme stále novšie informácie. Po uniknutých reálnych fotografiách sme sa v testovacej aplikácii GeekBench dozvedeli o výkone tejto novinky. 

Doposiaľ sme mali možnosť vidieť špekulácie o možnej výbave. Pôjde o poriadne nadupaný hardvér, ktorý tomuto phabletu dodá patričnú dávku výkonu. S ním bude podľa prvého testu v aplikácii GeekBench táto novinka excelovať a konkurenciu rozhodne nebude šetriť. Skóre až 1984 bodov v teste jedného jadra a 6116 bodov v teste viacerých jadier hovoria za všetko. Testované zariadenie nieslo označenie SM-N950F, teda sa jedná o model s jedným slotom pre SIM kartu určený pre európskych zákazníkov.

zdroj fotografie: GeekBench

Prémiový hardvér ukázal svoj výkon

Možno už tušíš, že v ňom nájdeme aj výkonný procesor Exynos 8895, o ktorého schopnostiach sme sa mohli presvedčiť v Samsungu Galaxy S8 / S8+. Na americkom trhu môžeme očakávať verziu so Snapdragonom 835. Pri výpočtoch mu však bude vypomáhať veľká operačná pamäť RAM s kapacitou až 6 GB. Tým pôjde o prvý model Samsungu, ktorý prinesie takto veľkú RAM pamäť. K ďalším potvrdeným špekuláciám sa teraz pridáva Android 7.1.1 Nougat. Veľkým lákadlom pre potencionálnych zákazníkov má byť tiež ohromný 6,3“ Super AMOLED displej so známym pomerom strán 18,5:9.

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 8 bude novou zbraňou Samsungu. S týmito 8 vlastnosťami chce všetkých odrovnať

Rovnako ako aktuálny high-end od tohto výrobcu, tak aj Note 8-čka dostane len skutočne minimálne rámiky okolo obrazovky, a tak sa môžeme tešiť na krásny „Infinity Display“. Na ňom sa budú dokonale prezerať fotografie zachytené duálnym fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx a 2-násobným optickým priblížením. Očakávanou výbavou je tiež špeciálne pero S-Pen. Všetok hardvér bude čerpať energiu zo slušnej 3300 mAh batérie, ktorej tiež nebude chýbať podpora rýchleho nabíjania.

zdroj fotografie: Tablets Magazine

Pozitívnych vlastností je však ešte viac, no budú stačiť na to, aby prekonal svojho najväčšieho rivala? Nový iPhone 8 s mnohými vylepšeniami príde na svet už v prvých septembrových týždňoch. Reálny súboj medzi týmito smartfónmi tak bude viac než zaujímavý, no je jasné už teraz, že oba kúsky ponesú poriadne vysokú cenovku. Uvažuješ o kúpe Samsungu Galaxy Note 8?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom