Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, pripravila cenové zvýhodnenie na skladové vozidlá ID.4 a ID.5. Vďaka nemu je najlacnejší model ID.4 Pure teraz dostupný už za cenu od 36 990 €. Pri elektrickom SUV-kupé sa aktuálna ponuka začína modelom ID.5 Pro, ktorý má zvýhodnenú cenu od 44 990 €, uvádza VW v tlačovej správe.

Bonus na skladové vozidlá platí na nové zákaznícke objednávky zo skladu iba pre konečného spotrebiteľa v počte jedného vozidla na jednu fyzickú alebo právnickú osobu v kalendárnom roku. Ponuka platí do 30. septembra 2023 alebo do vypredania zásob. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od ich príplatkovej výbavy.

Najlacnejšie ID.4 s množstvom kompromisov

Cena bez mála 37 000 € za veľké rodinné elektrické SUV je rozhodne lákavá. V tomto prípade sa ale bude musieť zákazník uspokojiť s modelom ID.4 Pure Performance, ktorý poháňa elektromotor s výkonom 125 kW (170 k). Batéria s kapacitou 55 kWh umožňuje dojazd 360 km (kombinovaný dojazd podľa WLTP).

VW

Ak sa pozrieme na dostupné skladové vozidlá VW, najlacnejší model tu stojí po zľave 6 000 € až 38 890 €. Vyššia cena je spôsobená práve v dôsledku príplatkovej výbavy Comfort Packet na tomto vozidle. Bez nej by ti však chýbala aj taká bežná vec, akou je napríklad 2-zónová automatická klimatizácia či vyhrievané predné sedadlá.

Základnému modelu chýba tiež tepelné čerpadlo na optimalizáciu dojazdu v zime, cúvacia kamera, bezkľúčové odomykanie a prakticky všetci možní asistenti jazdy. Kompromisov je tu teda naozaj veľa, no dobrou správou je, že pri konfigurácii vozidla konfigurátor automaticky zistí, či VW nemá dostupné rovnaké skladové vozidlo, ktoré môžeš mať so zľavou až do výšky 7 000 €.

Predĺžená záruka na všetky skladovky

Na vozidlá predávané zo skladových zásob importéra s cenovým bonusom sa automaticky vzťahuje predĺžená záruka na 5 rokov alebo 100 000 km. Samozrejme, na batériu platí záruka 8 rokov alebo 160 000 km.

Stratégia veľkých cenových zvýhodnený je zrejme súčasťou cenovej vojny, ktorú vedie predovšetkým Volkswagen s Teslou. Práve Tesla má za sebou sériu veľkých zlacnení, ku ktorým došlo v prvej polovici tohto roka. Ako sme dokonca informovali len nedávno, kalifornský výrobca elektromobilov už stihol ostatným automobilkám pohroziť ďalším výrazným zlacnením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP