Možnosť platby prostredníctvom kryptomien síce nie je žiadnou novinkou, no v širokom povedomí ľudí a ich každodennom živote sa začala postupne objavovať až v posledných mesiacoch, pričom platby prostredníctvom digitálnych mien aktuálne najviac „spopularizovali“ PayPal a Tesla, ktorá však možnosť platiť za elektromobil bitcoinmi prednedávnom dočasne zrušila.

Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál CoinDesk, sa však do tohto sveta plánuje ponoriť aj Apple, ktorý otvoril pozíciu v tíme Apple Wallet pre špecialistu na „alternatívne platby“, pričom jednou z podmienok je skúsenosť s prácou s digitálnymi peňaženkami, či práve kryptomenami.

Špecialista má pôsobiť vo funkcii manažéra, ktorého úlohou bude „vyjednávať“ a formovať spolupráce s novými partnermi spoločnosti v tomto segmente.

Apple má o kryptomeny záujem, náznaky pozorujeme už niekoľko mesiacov

Je však zaujímavé, že sa smerom platieb prostredníctvom kryptomien chce vydať práve Apple, pretože spoločnosť je známa svojou pevnou kontrolou nad platbami, a to najmä vo svojom obchode s aplikáciami App Store.

Práve platby v App Store sú jednou z hlavných tém prebiehajúceho súdneho sporu medzi americkým gigantom a spoločnosťou Epic Games, ktorá tvrdí, že obchod App Store je monopolný a účtuje prehnane veľké poplatky vývojárom.

Zaujímavosťou je, že podľa vyjadrení zastupiteľov Epicu v súdnom spore by vývojári mohli už dávno akceptovať „bitcoiny alebo iné kryptomeny“, nebyť monopolného správania Apple a jeho prísnych pravidiel a obmedzení.

Zobraziť celú galériu (0)
Apple (Úprava redakcie)

Pohyb Apple smerom ku kryptomenám však naznačuje aj niekoľko ďalších faktorov. Viceprezidentka Apple Pay Jennifer Baileyová už v roku 2019 uviedla, že Apple vývoj kryptomien sleduje a poznamenala, že majú „zaujímavý dlhodobý potenciál“.

NEPREHLIADNI
Ľudia prichádzajú o obrovké sumy a poháňajú výkyvy cien. Obchodovanie s pákou je pri kryptomenách opäť „in“

Po Twitteri sa už niekoľko mesiacov šíria špekulácie o určitej „integrácii“ kryptomeny bitcoin cash (BCH) priamo do Apple Pay a portál MacRumors koncom apríla zverejnil uniknutú grafiku kryptomenovej burzy Coinbase a jej platobnej karty Coinbase Card, ktorá sa má taktiež čoskoro v Apple Pay objaviť. Okrem nej sa tam však nachádza napríklad služba BitPay, ktorá umožňuje platby niekoľkými kryptomenami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom