Portál Android Authority nedávno informoval o rozhovore, ktoré pre CNET absolvoval CEO spoločnosti OnePlus, Pete Lau.

V rámci interview boli prebrané rôzne témy, no tá najzaujímavejšia sa dotkla očakávanej série vlajkových smartfónov OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Počas rozhovoru totižto Lau potvrdil, že oba smartfóny ponúknu 5G konektivitu.

„Chcem znovu zdôrazniť náš záväzok voči 5G a naše dlhodobé investície. Investujeme do 5G už niekoľko rokov a vidíme to ako smer vpred a niečo, k čomu sme veľmi zaviazaní,“ povedal Pete Lau pre CNET.

Lau v rozhovore nezmienil žiadne konkrétne názvy smartfónov. Na základe jeho predchádzajúcich tvrdení je možné určite potvrdiť len to, že OnePlus predstaví normálny a Pro variant podobne, ako tomu bolo v prípade série 7 a 7T. Špekuluje sa aj o Lite verzii, no tá doposiaľ nebola oficiálne potvrdená a OnePlus si zatiaľ dobre stráži svoje obchodné tajomstvá.

Cenovka sa zdvihne, hranica 1 000 dolárov však nehrozí

OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro s 5G konektivitou si však vyžiadajú aj svoju daň. Pete Lau totižto naznačil, že náklady na implementáciu 5G konektivity do noviniek pridajú na ich koncovej cene. Preto je možné predpokladať, že novinky budú drahšie ako smartfóny predchádzajúcej série. Našťastie, Lau v rozhovore zamietol cenovku na úrovni 1 000 dolárov (~880 €).

„Vždy sme mali pozíciu pri vytváraní najlepšieho možného produktu za najlepšiu cenu,“ uviedol Lau. „Nová technológia zvyšuje náklady, takže ceny sa v porovnaní s 4G produktami zvýšili.“

Stále nevieme, či tvrdenia odkazujú na to, že OnePlus ponúkne smartfóny len s 5G konektivitou alebo budú tieto smartfóny dostupné aj v 4G verzii.

Na mnohých trhoch, vrátane toho slovenského, ešte 5G siete nie sú ani zďaleka vybudované a tento trend sa pravdepodobne nezmení ani najbližšie 2 roky. Na týchto trhoch by tak existencia 4G verzií mala oveľa väčší zmysel aj vďaka zachovaniu nižších cien.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom