AKTUALIZOVANÉ: Zdá sa, že očakávaná streamovacia platforma HBO Max, ktorá má na Slovensku nahradiť existujúcu službu HBO GO, nakoniec do nášho regiónu nepríde na konci februára, ako pôvodné zdroje predpokladali.

Živé.sk ako dátum spustenia HBO Max na Slovensku avizoval dátum 22. februára 2022. Odvolával sa na zdroje z „prostredia telekomunikačných operátorov“. Najnovší únik informácií však naznačuje, že služba bude v európskom regióne spustená až neskôr – nový dátum hovorí o štarte 8. marca 2022.

Informácie pochádzajú z oficiálnych stránok poľskej divízie HBO, kde možný dátum spustenia služby unikol v predstihu. Stránka už informáciu zo svojho obsahu medzičasom stiahla. Stále platí, že na oficiálne potvrdenie štartu HBO Max v našom regióne sa stále čaká. Uniknuté informácie však vyzerajú presvedčivo.

HBO (screenshot)

Pôvodný článok: Očakávaná streamovacia služba HBO Max bude na Slovensku skutočne štartovať už na budúci mesiac. Potvrdili sa tak staršie informácie, ktoré hovorili o debute v druhej polovici februára.

Konkrétne má HBO Max v našom regióne odštartoval v symbolický dátum – v utorok 22.2.2022, informuje portál Živé. Očakáva sa, že v rovnaký deň bude platforma spustená aj v ďalších regiónoch, medzi inými napríklad v Českej republike.

Nahradí HBO GO, cena zatiaľ otázna

Prichádzajúca streamovacia služba plnohodnotne nahradí existujúcu platformu HBO GO, ktoré po príchode HBO Max zanikne, o čom sme informovali ešte v novembri. Existujúci predplatitelia HBO GO budú automaticky pokračovať v predplatnom na platforme HBO Max.

Cena predplatného HBO Max pre nových zákazníkov zatiaľ zverejnená nebola, očakáva sa však, že bude prívetivá. Služba už bola v októbri minulého roka predstavená napríklad vo Fínsku či Španielsku, kde mesačné predplatné používateľov vyjde na 8,99 €.

HBO Max

V zmienených krajinách je k dispozícii aj zvýhodnené ročné predplatné za 69,99 €, čo pri prepočte na mesiac vychádza približne 5,83 €. Či takéto zvýhodnené predplatné bude dostupné aj v našom regióne nateraz povedať nevieme, na oficiálny cenník sa stále čaká.

S dabingom a mnohými výhodami

S príchodom HBO Max používatelia dostanú viacero výhod, predovšetkým oproti existujúcej platforme HBO GO. Nová služba niekoľkonásobne rozšíri obsahovú ponuku, v ktorej nebudú chýbať známe seriály a filmy z produkcie Warner Bros. a ďalších.

Do knižnice služby budú zároveň pribúdať aj vybrané kinohity a to už 45 dní po ich premiére. Medzi najatraktívnejšie patria filmy z univerza DC (Batman, Black Adam, Aquaman…), ale aj ďalšie známe filmové značky a očakávané novinky – za mnohé spomeňme prichádzajúce Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora či životopisnú snímku Elvis.

Warner Media

Služba navyše veľkú časť svojho obsahu bude lokalizovať do slovenčiny, a to nielen v podobe titulkov, ale tiež slovenského dabingu.

Zvýši sa tiež kvalita obrazu, ktorý bude vysielaný v 4K rozlíšení, členov domácnosti môže potešiť aj možnosť vytvárania viacerých používateľských profilov. Výhod prichádzajúcej služby je však omnoho viac a venovali sme sa im v samostatnej téme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP