Herný priemysel neustále prichádza s novinkami, ktoré jednoducho stoja za to. Po rôznych akčných či športových hrách sa čoraz väčšou obľubou stávajú VR hry, v rámci ktorých má skvelý úspech aj naše malé Slovensko. Pred takmer rokom si hra Beat Saber získala množstvo fanúšikov, nakoľko sa stala najobľúbenejšou hrou v rámci virtuálnej reality na platforme Steam či PlayStation VR.

Internetový portál Czechcrunch najnovšie prichádza s ďalšou potešujúcou správou, ktorá hovorí o skvelých predajných číslach. Beat Saber sa priblížila hrám, akými sú svetoznáme Skyrim VR či Job Simulator a popularita stále rastie. Skvelou informáciou je, že do februára tohto roku sa spoločnosti podarilo predať už viac než milión kópií a tržby predstavujú desiatky miliónov dolárov.

Skvelý úspech najmä vďaka Slovákom

Aj napriek tomu, že sa jedná o vývoj v rámci pražského štúdia Beat Games, ktorého šéfom je hudobný skladateľ Jaroslav Beck, mnohí možno netušia, že za vývojom hry stoja predovšetkým dvaja Slováci Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár. Títo dvaja vývojári, ktorým určite patrí veľký rešpekt a uznanie, dokázali posunúť Beat Saber na svetovú úroveň, kde sa o herný titul trhajú mnohé spoločnosti.

Prečítajte si tiež!
Slovák, ktorý vyvíja najpredávanejšiu VR hru na Steame: Keď Apple spustil App Store, padli všetky bariéry

Hlavnou myšlienkou Beat Saber je prinútiť hráča k pohybu, aby tak svetelným mečom triafal boxy prichádzajúce s tónmi z určitých skladieb. Celkovo tak ide o kombináciu skvelého hudobného zážitku a pohybu hráča, za ktorý dostáva viacero zaujímavých ocenení.

Skvelý úspech však neznamená koniec, nakoľko spoločnosť stále hovorí o nedokončenej finálnej verzii a pripravuje hneď viacero noviniek, pričom po najnovšej aktualizácii sú už niektoré dostupné. Okrem pridania nových skladieb z vlastného vydaného soundtracku je možnosť nastavenia obtiažnosti od Easy až po Expert+ a pre tých, ktorí sú ochotní zaplatiť necelých 12 € je pripravený set 10 nových skladieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom