Pri výbere počítača sa čoraz viac ľudí prikláňa ku kúpe notebooku, respektíve ultrabooku. Vybrať ten správny je však častokrát ťažké. 

Pri hľadaní cenovo dostupného notebooku sa kategórii ultrabookov väčšinou vyhýbame. Ich cena je veľakrát vyššia ako náš rozpočet a aj keď sa nájde lacnejší kúsok, jeho výbava je chabá alebo sú použité staršie komponenty. No ako môžeš vidieť v tomto prípade, nemusí to byť vždy pravda a pod 500 € získaš zariadenie, ktoré sa za svoju výbavu rozhodne nemusí hanbiť.

Hliníkové šasi s nízkou hrúbkou

Základ notebooku tvorí hliníková konštrukcia, v ktorej je osadený 15,6″ FullHD displej a podsvietená alfanumerická klávesnica. V útrobách zariadenia môžeš nájsť výkonný procesor Intel Core i7-6500U s taktom 2,5 GHz. V prípade potreby sa automaticky pretaktuje až na 3,1 GHz. Sekunduje mu 8 GB DDR3L RAM pamäte, ktorú je možné rozšíriť až do veľkosti 16 GB. Pre aplikácie a súbory je dostupný až 1 TB harddisk.

Pre graficky náročnejšie úlohy či príležitostné hranie hier operuje grafická karta Nvidia 940MX s 2 GB pamäťou. Aj napriek týmto komponentom sa výrobcovi podarilo udržať prijateľnú hrúbku zariadenia, a to len 18 mm pri váhe 1,9 kg. Batéria má kapacitu až 13 000 mAh s odhadovanou výdržou na úrovni 6 hodín.

Konektivita a fantastická cena

Čo sa týka konektivity, nájdeš tu všetky potrebné konektory. Na pravej strane sa nachádza 2 x USB 3.0, moderný USB-C port a HDMI konektor. Na ľavej strane zas 2x USB 2.0, 3,5 mm jack, nabíjací port a čítačka kariet. Samozrejmosťou je Wi-Fi 802.11b/g/n či Bluetooth 4.0. Súčasťou je aj Windows 10.

Najlepšia na tom je ale cena, ktorá po aplikovaní kupónu z FonTech Shopu, klesne na fantastických 461 €. Kupón je dostupný len pre 5 kusov, takže pri tejto šanci netreba váhať. Za podobnú výbavu dáš pritom na Slovensku aj o niekoľko stoviek eur viac. Jedná sa tak o najlepší notebook vo svojej kategórii v pomere cena/výkon. Nezabudni zvoliť ako dopravu EU Express, ktorá ťa v tomto prípade bude stáť len 4,55 € a ušetrí ti ďalšie prípadné poplatky na colnici. Rovnako sa oplatí aj poistiť si balík, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám.

Kúpiť ultrabook Voyo I7 s Core i7 procesorom za 461 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Kupón aplikuješ v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom