Pri výbere počítača sa čoraz viac ľudí prikláňa ku kúpe notebooku, respektíve ultrabooku. Vybrať ten správny je však častokrát ťažké. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri hľadaní cenovo dostupného notebooku sa kategórii ultrabookov väčšinou vyhýbame. Ich cena je veľakrát vyššia ako náš rozpočet a aj keď sa nájde lacnejší kúsok, jeho výbava je chabá alebo sú použité staršie komponenty. No ako môžeš vidieť v tomto prípade, nemusí to byť vždy pravda a pod 500 € získaš zariadenie, ktoré sa za svoju výbavu rozhodne nemusí hanbiť.

Hliníkové šasi s nízkou hrúbkou

Základ notebooku tvorí hliníková konštrukcia, v ktorej je osadený 15,6″ FullHD displej a podsvietená alfanumerická klávesnica. V útrobách zariadenia môžeš nájsť výkonný procesor Intel Core i7-6500U s taktom 2,5 GHz. V prípade potreby sa automaticky pretaktuje až na 3,1 GHz. Sekunduje mu 8 GB DDR3L RAM pamäte, ktorú je možné rozšíriť až do veľkosti 16 GB. Pre aplikácie a súbory je dostupný až 1 TB harddisk.

Voyo i7

Pre graficky náročnejšie úlohy či príležitostné hranie hier operuje grafická karta Nvidia 940MX s 2 GB pamäťou. Aj napriek týmto komponentom sa výrobcovi podarilo udržať prijateľnú hrúbku zariadenia, a to len 18 mm pri váhe 1,9 kg. Batéria má kapacitu až 13 000 mAh s odhadovanou výdržou na úrovni 6 hodín.

Konektivita a fantastická cena

Čo sa týka konektivity, nájdeš tu všetky potrebné konektory. Na pravej strane sa nachádza 2 x USB 3.0, moderný USB-C port a HDMI konektor. Na ľavej strane zas 2x USB 2.0, 3,5 mm jack, nabíjací port a čítačka kariet. Samozrejmosťou je Wi-Fi 802.11b/g/n či Bluetooth 4.0. Súčasťou je aj Windows 10.

Najlepšia na tom je ale cena, ktorá po aplikovaní kupónu z FonTech Shopu, klesne na fantastických 461 €. Kupón je dostupný len pre 5 kusov, takže pri tejto šanci netreba váhať. Za podobnú výbavu dáš pritom na Slovensku aj o niekoľko stoviek eur viac. Jedná sa tak o najlepší notebook vo svojej kategórii v pomere cena/výkon. Nezabudni zvoliť ako dopravu EU Express, ktorá ťa v tomto prípade bude stáť len 4,55 € a ušetrí ti ďalšie prípadné poplatky na colnici. Rovnako sa oplatí aj poistiť si balík, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám.

Kúpiť ultrabook Voyo I7 s Core i7 procesorom za 461 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Kupón aplikuješ v košíku:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
63%
Neznášam to
5%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak