Spoločnosť Sony zverejnila dátum oficiálneho spustenia predaja očakávanej novinky Sony Xperia 1 II. Okrem dátumu bola zverejnená aj cenovka, za ktorú sa bude nový vlajková loď predávať.

V prípade nového smartfónu od Sony sa bez pochyby jedná o plnohodnotnú vlajkovú loď, ktorá je pripravená súperiť o zákazníkov s ostatnými TOP modelmi popredných výrobcov. Ako informoval portál AndroidAuthority, Sony Xperia 1 II sa začne predávať už 1. júna, pričom expedovanie predobjednávok následne prebehne 24. júna.

Jej oficiálna cenovka v slovenskom e-shope Sony je stanovená na 1200 €, takže sa opäť bude jednať o vlajkovú loď, ktorá cenovkou zacieli len na najmajetnejšiu skupinu zákazníkov.

Na prednej strane sa vyníma 6,5″ 4K OLED displej s pomerom strán 21:9, ktorý Sony nazýva aj CinemaWide. Odporcovia výrezov si v Sony prídu na svoje, novinka má totiž podobne ako jej predchodca displej bez výrezu a na jeho hornom okraji sa preto nachádza trocha hrubšia „brada“.

Na zadnej strane sa vyníma trojitá kamera s optikou od spoločnosti ZEISS, ktorá je špeciálne nakalibrovaná pre tento smartfón. Všetky tri snímače majú rozlíšenie 12 MPx. Kombinácia troch snímačov však dokáže zhotoviť takzvaný „burst“ záber, čo je 20 plnohodnotných snímkov za sekundu. Snímače pritom dokážu automaticky zaostrovať a nastavovať sveteľnosť až 60-krát za sekundu.

Sony

Ďalšou zaujímavosťou je automatické zaostrovanie na oči ľudí a zvierat rýchlosťou 20 snímkov za sekundu. Rýchlosť zaostrovania ja pri tejto novinke jednou z najunikátnejších vlastností, pričom dokáže zaostriť na daný objekt iba za 0,03 sekundy vďaka technológii Dual Photo Diode senzoru.

Sony

Natáčanie videa zvládne Xperia 1 II tiež bez najmenších problémov. Dokáže vytvárať 4K zábery pri 60 fps a má tiež hybridnú optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu. Predná kamera dostala rozlíšenie 8 MPx, podporuje HDR a disponuje tiež portrétovým režimom. Majitelia profesionálnych fotoaparátov Sony Alpha môžu navyše smartfón využívať ako sekundárny displej.

Sony

Srdcom zariadenia je v súčasnosti najvýkonnejší mobilný procesor Snapdragon 865 5G, ktorému sekunduje 8 GB operačnej pamäte RAM. Interné úložisko dosahuje kapacitu 256 GB a dá sa rozšíriť pomocou SD kariet až do kapacity 1 TB.

Zariadenie beží na verzii Androidu 10, batéria dostala kapacitu 4000 mAh a nabíjanie prebieha pomocou USB-C konektora. Poteší aj prítomnosť 3.5 mm audio jacku. Smartfóny od Sony sú navyše známe ich zvýšenou odolnosťou a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Sony Xperia 1 II dostala certifikáciu IP65/68 a displej chráni sklo Gorilla Glass 6. generácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom