Zatiaľ čo sa všetci fanúšikovia tešia na ukončenie Fázy 3 (Phase 3), štúdio Marvel je so svojim vesmírom Marvel Cinematic Universe už o niekoľko krokov vpred. Režisér ságy o Strážcoch Galaxie, James Gunn, sa však už pred nejakým časom zmienil o tom, že Fáza 4 bude “úplne novým príbehom”. 

Film Avengers 4 vraj ukončí jeden dlhý príbeh a po ňom sa začne nový. Zatiaľ sú však pre Fázu 4 potvrdené iba dva filmy – pokračovanie snímky Spider-Man: Návrat domov a druhou sú práve Strážcovia Galaxie vol. 3. Režisér James Gunn dokonca pár dní dozadu na svojom Twitteri prezradil, kedy tento film priletí do kín.

Kedy uvidíme film Strážcovia Galaxie vol. 3?

Druhé pokračovanie Strážcov Galaxie tak uvidíme v roku 2020. Presný dátum nám ale neprezradil. Marvel má pre tento rok zatiaľ naplánované tri nepomenované filmy – Jeden uvidíme 1. mája 2020, druhý zas 7. augusta 2020 a tretí sa do kín dostane 6. novembra 2020. Nám tak zatiaľ neostáva nič iné, ako hádať, ktorý z týchto dátumov patrí Strážcom Galaxie. Prvé dva filmy premiérovali v máji, a tak je naozaj pravdepodobné, že oficiálny dátum vydania bude práve 1. mája 2020.

Pokračovanie filmu  Spider-Man: Návrat domov otvorí Fázu 4 už 5. júla 2019 a rok na to prídu noví Strážcovia. Náš obľúbený tím dokonca uvidíme 4 roky po sebe – Minulý rok sme sa dočkali filmu Strážcovia Galaxie vol. 2, tento rok sa objavia v Avengers: Infinity War, v 2019 budú v Avengers 4 a 2020 teda dostanú ďalší vlastný film.

Otázka padla aj ohľadom toho, či tretí film nejak poznačí a ovplyvní obchod medzi štúdiami Disney a Fox. V komiksoch sa totižto medzi Strážcami Galaxie nachádzajú aj postavy, ako Kitty Pryde alebo The Thing, na ktoré práva doteraz vlastnil Fox. James Gunn však stručne odpovedal “Nie“. Tieto postavy spolu s Agentom Venomom tak pravdepodobne v tíme ešte dlho neuvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom