Ľudia na svojich výletoch po svete neraz strácajú rôzne veci, ktoré sa však nie vždy nájdu. To ale nie je prípad Japonky Seriny Tsubakihara, ktorá pred 2 rokmi stratila videokameru počas potápania pri ostrove Ishigaki. Po takom dlhom čas sa majiteľka zmierila s tým, že sa jej videokamera už nikdy nenájde, no vody mora ju potom vyplavili na pláž v Taiwane.

Nájdenie stratených vecí poteší každého človeka, najmä ak ide o zariadenia, v ktorých sa nachádzajú dôležité súbory, alebo spomienkové fotografie. Rovnaké šťastie mala po dvoch rokoch aj študentka Japonskej univerzity, ktorá sa bola s priateľmi potápať neďaleko ostrova Ishigaki pri Okinawe.

Prežila 2 roky v oceáne a stále je v skvelej kondícii

Počas ponoru však dochádzal jednému z potápačov kyslík, a tak mu prišla Tsubakihara na pomoc. V tej chvíli ale stratila svoju videokameru, ktorá bola bezpečne uložená vo vodeodolnom púzdre. Od tej chvíle sa kamera vybrala na svoj vlastný 2-ročný výlet cez vody oceánu až k 250 km vzdialenej pláži na Taiwane, kde ju prednedávnom vyplavilo more. Podivný predmet obalený mušľami a kôrovcami našiel iba 11-ročný chlapec, keď bol so svojou triedou zo školy čistiť pláž. Málokto by si bol zrejme pomyslel, že takáto kamera ešte bude vôbec fungovať.

Nenechaj si ujsť
Tento stroj vyrieši Rubikovu kocku skôr než stihneš žmurknúť

Po otvorení vodeodolného púzdra sa však v ňom nenašla ani kvapka vody a zariadenie bolo vo skvelom stave. Najväčšie prekvapenie ale prišlo, keď sa nájdenú kameru rozhodla chlapcova učiteľka zapnúť, čo sa jej podarilo. Videokamera mala dosť energie aj po dvoch rokoch cestovania oceánom. Triedna učiteľka, spolu so svojimi žiakmi, sa rozhodla, že je správne, aby sa kamera vrátila k pôvodnému majiteľovi, a tak na Facebooku zdieľala posledné zachytené fotografie.

Príbeh so šťastným koncom

Netrvalo vôbec dlho a behom pár hodín príspevok zdieľalo až 10 000 používateľov. Vďaka tomu sa za menej ako deň fotky dostali aj do pozornosti Seriny Tsubakihara, ktorá nemohla uveriť tomu, že svoju stratenú kameru ešte niekedy uvidí. Serina je nesmierne vďačná, že aj dnes ešte existujú láskaví ľudia.

Vďaka nálezu malého školáka sa tak dlho stratená kamera opäť vráti funkčná do rúk svojej majiteľky, ktorá sa príde jemu, ale aj jeho triednej učiteľke osobne poďakovať v júni. Vtedy si so sebou zároveň odnesie aj svoju kameru plnú spomienok, o ktorú takmer navždy prišla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom