Tesla má na svojom konte niekoľko fantastických elektromobilov, no vízie Elona Muska siahajú ešte ďalej. CEO spoločnosti sa totiž rozhodol vkročiť aj do sveta kamiónov, kde chce predstaviť vlastné elektrické riešenie pre nákladnú dopravu. Elektrický ťahač Tesla Semi bol teraz odhalený na prvom videu, ktoré ho zachytáva priamo pri ťahaní nákladu na ceste.

Kým sa výrobná linka Tesly trápi s pomalou produkciou Modelu 3, paralelne s jeho výrobou prebiehajú aj práce na novom elektrickom nákladiaku. Oficiálna podoba zatiaľ nebola do detailov odhalená, no teraz získavame predstavy o jeho schopnostiach a dizajne z najnovšieho videa. Zvesti o existencii elektrického ťahača Tesly sa objavili ešte pred pár týždňami. Sám Musk sa tieto správy neskôr snažil negovať. Krátko na to sa ale objavili informácie, že je to práve CEO spoločnosti, kto už prvým potencionálnym zákazníkom nový elektrický nákladiak odhalil.

Technológie Tesly v nenápadnej karosérii

Tesla však má aktuálne testovať pohonnú jednotku a technológie, ktoré sa ocitnú vo finálnom ťahači na akomsi testovacom kuse. Jeho dizajn je ale na míle ďaleko od toho, s ktorým by mal nákladiak prísť oficiálne na svet. Práve tento fakt odhaľuje aj nedávno zachytený snímok z testovacieho centra. Kým na prívese je naložený nákladiak s finálnym dizajnom, v pozadí je nenápadne odstavený testovací kus, ktorý sa objavil aj na najnovšom videu.

Nenechaj si ujsť
Už len pár týždňov nás delí od predstavenia elektrického nákladiaka Tesly. Elon Musk potvrdil presný čas

Tento stroj však pri svojej rýchlej akcelerácii nevydáva klasické, burácajúce zvuky motora. Taktiež nie je vôbec vidieť výfuk, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou ide skutočne o testovací elektrický ťahač Tesla Semi. Podobné vozidlá však už testovali aj spoločnosti ako Dailmer či Cummis, no ich dizajn sa tomuto ani zďaleka nepodobá.

Inšpirácia pri konkurencii?

Podľa všetkého môže byť karoséria pre nákladiak Tesly z projektu Cascadia spoločnosti Daimler. Na ňom pracoval aj bývalý riaditeľ pre vývoj Modelu S – Jerome Guillen. Je tak možné, že ho Elon Musk opäť zobral pod svoje krídla. Zatiaľ ale nie je isté, či sa skutočne jedná o spomínaný testovací kus. Na oficiálne informácie a zábery však už zrejme nebudeme dlho čakať. Elon Musk totiž ešte v septembri prezradil, že oficiálne odhalenie by malo prebehnúť 16. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom