Tesla je renomovaným výrobcom elektromobilov už niekoľko rokov, no dlhší čas uvažuje aj nad expanziou. O pár týždňov to už nebudú len bežné osobné automobily. Elon Musk zdieľal na Twitteri dlho očakávanú informáciu ohľadne dátumu predstavenia elektrického nákladného auta. 

Automobilový priemysel už dávno nie je len o novinkách so spaľovacími motormi a čoraz viac im konkurujú ich elektrické ekvivalenty. Svetová jednička v tomto segmente, Tesla, sa po predstavení dlho očakávaného Modelu 3 plánuje zamerať aj na produkciu elektrických nákladiakov. Krok vpred v tomto priemysle nebude spoločnosti rozhodne nikto vyčítať, možno až na majiteľov ropných spoločností. Prvotné správy hovorili o odhalení tejto novinky ešte počas septembrových týždňov.

Po Modeli 3 prichádza elektrický nákladiak

Musk sa však chcel zamerať na spokojnosť investorov, ktorí si už teraz môžu mydliť ruky zo zárobkov na Modeli 3. Predstavenie elektrického nákladného auta od Tesly sa mierne posunulo, no len o pár týždňov. Spoločnosť tak miesto septembra stavila na 26. október, kedy oficiálne odhalí svetu túto ohromnú novinku. Mierny časový sklz jej teda dokážeme odpustiť, pretože prepravný nákladiak poháňaný výlučne elektrickou energiou môže v dopravnom priemysle narobiť nemalý rozruch.

Nenechaj si ujsť
Toto je najkrajší elektromobil na svete. Historický Jaguar E-Type dostal moderné inovácie

V tomto roku zožala Tesla najväčší úspech predstavením Modelu 3, o ktorom sa dlho špekulovalo, no nakoniec prišiel ako kvalitný a najmä cenovo dostupný elektromobil pre masy. Vďaka nízkej cene si ho môže zaobstarať omnoho viac zákazníkov v porovnaní s drahším Modelom S či Modelom X. Zožne podobný úspech aj nový elektrický nákladiak? Na toto prekvapenie si musíme ešte pár týždňov počkať. Veríme však, že aj v tomto prípade Elon Musk a jeho Tesla predstavia niečo veľkolepé.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom