Pamätáš sa ešte na telefóny značky Vertu? Výrobca luxusných zariadení je späť a predstavil nový smartfón, ktorý tradične prichádza s vlastným, luxusne pôsobiacim dizajnom a samozrejme vysokou cenou.

Nový model nesie názor Aster P, bol predstavený v Pekingu a okrem iného je tvorený zliatinou titánu, je chránený zafírovým sklom a jeho zadná strana je z pravej kože. Vzhľadom na predchádzajúce modely, má Aster P relatívne slušné parametre, aj keď k špičke nesiaha ani z ďaleka.

Až sedem variant, no zatiaľ len v Číne

Vertu Aster P bol uvedený v dvoch rôznych sériach a to v barokovom a gotickom štýle, pričom rozdiely medzi nimi sú len estetického charakteru. Zadná strana obsahuje dva panely, ktoré je možné otvoriť v štýle dverí na vozidle Mercedes SLS. Po otvorení sa dostaneš k slotom SIM kariet a pod jedným z nich nájdeš aj podpis osoby, ktorá telefón ručne zložila. Na bočnej strane sa nachádza tradičné tlačidlo, ktoré používateľa spája s personalizovanou službou, ktorá sa stará o plánovanie ciest, rezervácie a mnoho ďalšieho, na čo si len môžeš spomenúť.

Čo sa týka výkonu, tak pod krásnym zovňajškom nájdeš procesor Snapdragon 660, ktorý síce nie je najnovším, no stále ide o pomerne výkonný čip, ktorý na väčšinu úloh plne postačuje. Spoločnosť mu robí 6 GB RAM a vnútorná pamäť o veľkosti 128 GB. Zadný fotoaparát má 12 MPx, pričom ten predný má rozlíšenie až 20 MPx. Systémom je Android 8.1, no zatiaľ bez aplikácií od Googlu, nakoľko sú v Číne zakázané a smartfón je zatiaľ dostupný len v tejto krajine.

Displej má uhlopriečku 4,97″, ponúka rozlíšenie FullHD a ako bolo spomenuté, chráni ho veľmi odolné zafírové sklo. Batéria má kapacitu 3200 mAh a nakoľko je smartfón vybavený procesorom Snapdragon, tak nechýba ani podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. K dispozícii je aj technológia V Talk, ktorá šifruje hovory a správy. V prípade odcudzenia smartfónu sa v ňom nachádza špeciálna aplikácia, ktorá sa postará o okamžité uzamknutie zariadenia.

Celkovo je k dispozícii sedem rôznych variant smartfónu Aster P. Baroková séria prichádza v čiernej, dámskej modrej, karamelovej hnedej a oranžovej farbe. Všetky sú k dispozícii za cenu približne 3730 €. Gotická verzia ponúka farebné prevedenia Black Jade a White Moon za cenu 4480 €. Najdrahšou je verzia Vertu Aster P Dazzling Gold, ktorá stojí neuveriteľných 12 265 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP