banner-redmi-note-4Vernee je mladá čínska spoločnosť. Stáli čitatelia ju však už určite veľmi dobre poznajú. Ak sa nasledujúca správa stane skutočnosťou, určite sa o tomto výrobcovi dozvie množstvo používateľov, ktorí o nej ešte nepočuli.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na povrch sa začali dostávať informácie o tom, že práve čínska spoločnosť Vernee by mala byť prvá, ktorá príde so smartfónmi osadenými čipsetmi Qualcomm Snapdragon 830 a MediaTek Helio X30. S MediaTekom by mal prísť Vernee Apollo 2. Čip bude vyrobený 10 nm procesom a najvýkonnejšie jadrá budú tikať až na frekvencii 2,8 GHz. Helio X30 prináša aj podporu pre 8 GB DDR4x RAM pamäte. Je teda možné, že práve s touto gigantickou kapacitou operačnej pamäte príde Apollo 2. Ten by ďalej mohol ponúknuť aj Super AMOLED displej s jemným rozlíšením 2560 x 1440 pixelov.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

snapdragon-828-830

TIP: TSMC predstavilo svoje plány na najbližšie obdobie

Prémiovejšia verzia modelu Apollo 2, Vernee Apollo 2 Pro, by mala prísť s procesorom Qualcomm Snapdragon 830. Ten bude rovnako vyrábaný moderným 10 nm procesom. Vo svojom vnútri by mal Snapdragon 830 ukrývať výkonné Kryo jadrá. Ako konkurent MediaTeku, aj 830-tka príde s podporou obrovských 8 GB RAM pamätí. Predpokladaný dátum odhalenia smartfónu je až v máji roku 2017. Máme teda ešte kopec času, kým smartfóny s novými čipsetmi uvidíme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
29%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.