Obľúbená služba Verejný bicykel štartuje od apríla v Košiciach. Cieľom je poskytnúť bezpečnú dopravu do práce pri obavách z použitia hromadných prostriedkov. Pri jazde je povinné rúško aj rukavice. Prinesie aj edukačnú kampaň k súčasnej vírusovej nákaze priamo na vozidlách.

Poskytovateľ telekomunikačných a zdieľaných služieb ANTIK Telecom obnovuje v obmedzenom rozsahu prevádzku automatickej požičovne Verejný bicykel na území metropoly východného Slovenska. V prvých aprílových dňoch do ulíc umiestni 200 bicyklov.

Oproti minulej sezóne Antik prináša zlacnený mesačný paušál za 5 € (v minulom roku 10 €), za ktorý môže cyklista využívať bikesharing 30 minút každý deň zadarmo, pričom klienti telekomunikačných služieb Antiku bicyklujú hodinu denne. Bežná priemerná dĺžka jazdy dosahuje 8,5 minúty.

„Bicykle vraciame do našich ulíc v dramaticky odlišnej situácii oproti minuloročnej sezóne. Dnes by sme na základe dopytov našich klientov chceli bicyklami najmä prispieť k zníženiu osobného kontaktu oproti bežným prostriedkom hromadnej dopravy pre ľudí, ktorí sa každý deň potrebujú dostať do práce,“ vysvetľuje Peter Blaas, Business Development Director v ANTIK Telecom.

Oproti roku 2019 umiestňuje Antik do mesta pre začiatok len tretinu bicyklov, ktoré oproti stavu pred pandémiou, keď boli vo veľkom využívané na cesty za zábavou a do škôl budú pravdepodobne používané najmä na dochádzanie do práce. Jazda na bicykli pri povinnosti nosiť rúško či rukavice a dodržiavaní vzdialenosti 5 m od najbližšieho cyklistu môže prispieť k zamedzeniu osobného kontaktu, ktorému sa pri použití autobusu či električky nedá úplne vyhnúť.

Okrem nového lacnejšieho mesačného paušálu je rovnako možné využiť jazdu za jedno euro na hodinu s minútovou tarifikáciou alebo celosezónny paušál za 30 eur, ktorý umožňuje jazdu hodinu denne bezplatne, pričom klienti telekomunikačných služieb Antiku môžu bicyklovať dve hodiny. Depozit za službu je 20 € (bezplatne pre klientov) a minimálna suma dobitia kreditu je 10 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom