Kryptomeny nezažívajú veľmi vydarený vstup do nového roku a posledných 24 hodín je toho opäť dôkazom. Prakticky celý trh prechádza prudkými poklesmi hodnoty.

Najznámejšia a najhodnotnejšia kryptomena sveta, Bitcoin, je momentálne na úrovni 8850 dolárov, lenže počas dňa sa už podľa Coinmarketcap nachádzala aj na úrovni o tisícku menej. Cena jedného Bitcoinu pred 24 hodinami dosahovala úroveň približne 9500 USD. Za posledný týždeň Bitcoin klesol už o takmer 30 %, keď ešte 28. januára atakoval hodnotu 12 000 USD. Momentálne je pokles na  úrovni 5 – 6 %, no trh prejavuje opäť veľké výkyvy.

Klesajú aj ostatné kryptomeny a niektoré ešte výrazne horšie ako Bitcoin. Ethereum v čase písanie článku zaknihoval 15,5 % pokles za 24 hodín. Okolo -10 % sa pohybujú ďalšie známe kryptomeny Ripple, Cash, Litecoin aj Dash. V prvej stovke najhodnotnejších virtuálnych mien zaznamenalo pokles za posledných 24 hodín 93 z nich.

Následkom súčasnej situácie klesla celková kapitalizácia všetkých kryptomien z takmer 480 miliárd dolárov na približne 400 miliárd USD. Len pred pár hodina bola pritom hodnota ešte o 50 miliónov nižšia. Svet kryptomien zažíva ťažké časy aj z pohľadu konania vlád niektorých štátov. Prísnejšie opatrenia prijali napríklad Čína alebo Južná Kórea. Kryptomeny chce zdaniť aj Slovensko, o čom nedávno hovoril minister financií Peter Kažimír.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom