Mobilní operátori na svojich zákazníkov neustále chrlia množstvo ponúk, ktoré sa snažia prispôsobovať aktuálnym požiadavkám. Svoje programy dokážu upraviť pre každého, vrátane podnikateľov, ale aj nenáročných používateľov, ktorým pokojne stačia základné ponuky za ľudové ceny. Nie každý zákazník je ochotný za služby operátorom platiť desiatky eur mesačne, a tak sme pre skromných jedincov vybrali najvýhodnejšie paušály.

Nenároční zákazníci to majú niekedy pri výbere nového programu skutočne zložité a prehliadanie ponúk ich neraz dokáže len zmiasť. Aj keď sa slovenskí operátori snažia optimalizovať paušály pre potreby všetkých zákazníkov, nie vždy sa im podarí vyhovieť každému.

Niekto si tak nájde svoj nový paušál v Telekome a iného môže osloviť 4ka. Všetko závisí od preferencií jednotlivcov. Pre tých najmenej náročných sme vybrali najvýhodnejšie ponuky paušálov, ktoré v sebe kombinujú volania, SMS správy a dáta už za pár eur mesačne.

Aktualizácia 4.5.2020: Pôvodný článok sme aktualizovali o novú ponuku T paušálov od Telekomu.

Najlacnejšie paušály pekne pokope

Občasné volania priateľom a známym nezaberú mnoho času. Operátori do svojej základnej ponuky preto zaradili aj programy s niekoľkými desiatkami voľných minút, ktoré nenáročnému zákazníkovi vystačia. V priloženej tabuľke nájdeš prehľad volaní u najnižších programov jednotlivých operátorov. Program Sloboda 100+ je najlacnejším zo všetkých, no stále ponúka dostatok voľných minút, SMS správ a dát.

Nenechaj si ujsť
Roaming je opäť lacnejší: Slovenskí operátori zadarmo pridajú až 28 % dát navyše

Pre milovníkov SMS správ a volaní si pripravilo lákavú ponuku aj O2 pri Bielom paušále. Lacnejším výberom však môže zaujať Orange s paušálom Go 10 €. V tejto službe si však zákazník za 10 € nenájde predplatené SMS správy.

Tie môže v neobmedzenom počte získať už za dodatočný poplatok 2 € mesačne a celková suma sa tak vyšplhá na stále prijateľných 12 € mesačne. Za tento poplatok tak môžeš posielať SMS v neobmedzenom množstve všetkým svojim kontaktom 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Telekom prednedávnom predstavil nové portfólio T paušálov, ktoré rozdelil do jednotlivých kategórií určených pre náročných, bežných aj nenáročných zákazníkov. Každý typ paušálu pritom obsahuje niekoľko zaujímavých ponúk. Viac sa o týchto paušáloch dozvieš v samostatnom článku.

Využívaš niektorý z týchto najlacnejších paušálov slovenských operátorov?

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP